REKLAMA
,
Dzień Ziemi z MDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będzie do obejrzenia spektakl taneczny oraz nowa piosenka. Na Dzień Ziemi, czyli 22 kwietnia, Młodzieżowy Dom Kultury przygotował dla nas dwie premiery. Sprawdź szczegóły. 

Reklama
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie przygotował dwie premiery online. Co to będzie?
W czwartek, 22 kwietnia, o godz. 16:00, placówka zaprasza do obejrzenia spektaklu „Ostatni kwiat”. To spektakl taneczny o tematyce ekologicznej, który powstał podczas zajęć teatru tańca grupy BALLO I. 
 
 
 
Tego samego dnia, o godz. 17:00 swoją premierę online będzie miała piosenka ekologiczna stworzona przez Orkiestrę Wszystko Gra.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Warto zaznaczyć, że Dzień Ziemi w tym roku chełmski MDK świętuje szczególnie, ale tutaj pamięta się o środowisku i planecie przez cały rok.
 
MDK chwali się:
Systematycznie prowadzimy edukację ekologiczną i organizujemy quizy. Podczas zajęć często sięgamy po tematy związane z naturą. Wykorzystujemy surowce wtórne. Uczyliśmy się także przygotowywać m.in. ekologiczne mydełka. 
Na zajęciach muzycznych powstają utwory poświęcone ekologii, a autorskie płyty młodych artystów zamiast plastikowych opakowań zyskają samodzielnie wykonane, papierowe okładki.
Od pięciu lat ośrodek organizuje konkurs „Drugie życie śmieci”. To przedsięwzięcie, podczas którego uczestnicy przygotowują przedmioty użytkowe i dekoracyjne z wykorzystaniem wyłącznie przetwarzalnych odpadów, jak papier, plastik, szkło czy metal.
MDK nawiązał współpracę z Zagrodą Edukacyjną Wolawce i zaprosił dzieci do udziału w warsztatach „Ekologia na ludowo”. Współpracuje także z Chełmskimi Parkami Krajobrazowymi, co owocuje m.in. wspólnymi konkursami.
 
Przed siedzibą MDK powstał ekologiczny, ziołowy ogródek z hotelem dla owadów. Znalazło się także miejsce na kącik do wypoczynku wyposażony w meble wykonane z palet. Palety, jako surowiec do wielokrotnego wykorzystania, służą tam także do aranżacji wnętrz. Pomaga przy tym PSB Mrówka w Chełmie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA