REKLAMA
,
Dziś kolejne wypłaty świadczeń postojowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 2 miliony złotych trafiło dzisiaj na konta przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne w naszym regionie. To już kolejne świadczenia postojowe, jakie wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych z tzw. tarczy antykryzysowej.

Reklama

961 osób otrzymało dziś (20 kwietnia) przelewy z Oddziału ZUS w Biłgoraju. Świadczenia postojowe dostali przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, np. zlecenia, umowy o dzieło. Poniedziałkowe wypłaty sięgnęły prawie 2 milionów złotych.
Pierwsze świadczenia postojowe trafiły do uprawnionych już w minioną środę (15 kwietnia). Wtedy wypłaty z biłgorajskiego oddziału otrzymało 716 osób, na łączną kwotę prawie 1,5 mln złotych.

Następne wypłaty środków w ramach tzw. tarczy antykryzysowej będą realizowane w kolejnych dniach. Staramy się, aby wnioski o tzw. tarczę były realizowane jak najszybciej – informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Przy okazji zachęca do tego, by składać wnioski do ZUS przez internet, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. – To znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy – podkreśla prezes.

Zmiany w tarczy antykryzysowej, które weszły w życie w sobotę, umożliwiają ponowną wypłatę postojowego, jednak nie więcej niż trzy razy. Warunkiem będzie oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się.
W przypadku świadczeń postojowych dla przedsiębiorców nie obowiązuje już warunek granicznej kwoty przychodu. Obecnie ze świadczenia postojowego mogą skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu. Wcześniej obowiązywał warunek zawarcia umowy przed 1 lutego. Data ta pozostaje natomiast bez zmian dla samozatrudnionych. Więcej informacji o świadczeniach postojowych na www.zus.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA