REKLAMA
,
Dziś odsłonięcie muralu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj po południu odsłonięty zostanie mural upamiętniający 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Powstał na budynku przy ul. Brzozowej w Chełmie. Idziecie zobaczyć?

Reklama

W piątek (25 września), o godz. 17:00, chełmski oddział PTTK oraz Urząd Miasta Chełm zapraszają na ul. Brzozową 9.  Będzie oficjalne odsłonięcie historycznego muralu. Malunek upamiętnia 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Powstał dzięki staraniom członków PTTK w Chełmie, którzy zdobyli pieniądze na ten cel. Środki pochodziły z puli Ministerstwa Obrony Narodowej przeznaczonej na konkurs „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”.

Malowidło ma wymiar symboliczny i znajdziemy tu kilka wątków. Jest więc kawaleria,  piechota i oczywiście postać Naczelnego Wodza. Wprawne oko dostrzeże też chełmski akcent.

Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny. W jego trakcie historyk i regionalista Zbigniew Lubaszewski przedstawi rys historyczny wydarzeń z 1920 roku.

To kolejny mural, który pojawia się ostatnio w przestrzeni architektonicznej Chełma. A ratusz zapowiada, że to nie wszystko:

To nie koniec naszych działań! Już niebawem powstanie jeszcze jeden mural, tym razem odnoszący się do historii naszego ukochanego Chełma – czytamy na profilu Miasto Chełm.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
REKLAMA