REKLAMA
,
Dzisiaj panie znowu idą na spacer
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Strachy na Lachy. To przysłowie sprawdza się dzisiaj znakomicie. Mimo coraz poważniejszych sygnałów ze strony władz, dzisiaj panie znowu idą na spacer.

Reklama

Od wczorajszego wieczora w mediach społecznościowych różnych chełmskich środowisk pojawia się poniższa grafika. Powiela ją dziesiątki profili osobistych, przede wszystkim należących do kobiet. Efekt wydaje się oczywisty. Po godz. 18 przez Chełm nie będzie łatwo przejechać. 

Dzisiaj panie znowu idą na spacer

Strachy na Lachy. To przysłowie sprawdza się dzisiaj znakomicie. Mimo coraz poważniejszych sygnałów ze strony władz, kobiety znowu wybierają się na spacer. Protesty więc nie gasną.

W całym kraju zapowiada się ich dzisiaj setki. Największy oczywiście w Warszawie. Dzieje się tak pomimo poważnych ostrzeżeń ze strony prokuratury, która  ma ścigać wszytkich którzy łamią zasady wynikające z przepisów epidemiologicznych:

…maksymalna liczba uczestników zgromadzeń nie może przekraczać 5 osób, a odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów – donosi portal tvp.info.

Z doświadczeń mijającego tygodnia, trudno sobie wyobrazić, że chełmianki – tak jak ich koleżanki w wielu innych miast – w sposób szczególny tymi groźbami się przejmą. 

Ze swej strony apelujemy zarówno do uczestników spaceru jak i i kierowców o szczególną ostrożność. Wiemy, że chełmscy policjanci znakomicie wywiązują się ze swoich zadań i spacerujące kobiety kilkakrotnie im za to dziękowały. Najlepsza jednak ochrona nie zastąpi zdrowego rozsądku.  

Zobaczcie jak dotychczas spacerowały chełmianki i ich partnerzy:

Napisz komentarz
 • Co do przekleństw, nie jest to Wersal ale skoro władza nie rozumie inaczej….

 • Kasia mówisz jak pamiętam tonem komunistów kiedy powstała Solidarność.
  Demokracji trzeba przestrzegać przez cały czas a nie jak wygodnie. Inaczej się za to zapłaci słono.

 • Hurra. Dziś też będziemy z dziewczynami.

 • Tłuszcza zmanipulowana przez KOD-ziare zwaną Lempart. Demokracja polega na głosowaniu i walce na argumenty a nie bluzgi i chamstwo na ulicach.

 • Zawsze to pożytecznie zobaczyć wczorajsza relacje spokojna i i bezpieczna. Na szczęście chełmscy policjanci nie jeżdżą samochodami ludziom po nogach a też mogliby.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Walka z covid-19 po chełmsku(?)
  Chełm ma nowego skarbnika
  REKLAMA