REKLAMA
,
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj sesja Rady Miasta. Pisaliśmy już, że radni zajmą się Raportem o stanie miasta za rok 2019 i absolutorium dla prezydenta miasta. To jednak nie wyczerpuje listy tematów, którymi się zajmą.

Reklama

Obrady rozpoczną się o godzinie 14:00.  Przypominamy, że wszystkie sesje Rady Miasta Chełm można śledzić na żywo w internecie

Dzisiejsza sesja to nie tylko debata na absolutorium dla prezydenta Jakuba Banaszka. Przy dzisiejszym rozkładzie głosów i w gruncie rzeczy – braku opozycji, głosowanie będzie formalnością, a dyskusja je poprzedzająca nie będzie nawet letnia. Tym bardziej, że nie zgłosił się nikt, kto zechciałby zabrać głos w otwartej debacie.

Kiedy kwestie związane z absolutorium zostaną załatwione, na radnych czeka kilka tematów merytorycznych. Jak niemal na każdej sesji, radni zmienią budżet miasta. Zgodnie z poprawką do budżetu wzrośnie on zarówno po stronie przychodów, jak i wydatków o ponad 725 tys. zł. Przychody wynikają głównie z podpisanych umów na realizację projektów finansowanych z pieniędzy pozyskanych  m.in. z MPiPS i od Wojewody Lubelskiego. O ponad 272 tys. wzrosną wydatki na wynagrodzenia dla administracji.

Radni ocenią również sprawozdanie Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Dodajmy, że z tego dokumentu wynika, że zakład radzi sobie nieźle i rok 2019 zamknął zyskiem ponad 135 tys. zł. Z kolei ze sprawozdania Nadzoru Wodnego w Chełmie dowiemy się, ile Wody Polskie przeznaczyły na utrzymanie Uherki i Kacapu. W 2019 roku za ponad 45 tys. zł karczowano i koszono brzegi oraz usunięto kilka bobrowych tam.

Mieszkańcy Śródmieścia powinni zainteresować się uchwałą o przystąpieniu do sporządzenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego m.in. pl. E. Łuczkowskiego, ul. Przechodniej i odcinka ul. Lwowskiej (od Pl. E Łuczkowskiego do skrzyżowania Pocztowa – Reformacka).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA