REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nasze dziurawe miasto. Bo kruszywo, bo pogoda…
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zajrzeliśmy dzisiaj 26 listopada br. na ulicę Stephensona. Już dwa tygodnie temu nasi Czytelnicy alarmowali, że remont wygląda, jakby ktoś go rozgrzebał i zapomniał. I tak po części było.

Lokalne radio donosiło wprawdzie, że remont  zakończy się z końcem minionego tygodnia, ale w piątek 24 listopada  już tak optymistycznie nie było. Dziś widzimy, ze znów coś poszło nie tak…

Tę wymówkę już znamy: brak kruszywa. To była jedna z największych przeszkód, z jaką nie mogło poradzić sobie Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie przy okazji budowy nowego ronda Zielna/Obłońska. Kiedy wreszcie udało się kruszywo zdobyć i oddać rondo kierowcom, po miesiącu firma zorientowała się, że… brakuje jej kruszywa.

Tymczasem MPRD „rozgrzebało” kolejne ulice – Wiejską i Stephensona. Stanęła również budowa drogi do „Castoramy”. Przed niespełna dwoma tygodniami firma kupiła kruszywo, ale na pierwszy ogień poszła droga do „Castoramy”. Tu nie można było zwlekać – „Castorama” chce już 6 grudnia br. zaprosić klientów na otwarcie!

Na Stephensona zostało już niewiele pracy. Trzeba jeszcze położyć nawierzchnię asfaltową na jednym pasie i pomalować tzw. znaki drogowe poziome. Na razie prawy pas ulicy (jadąc od strony gmachu) zagradza barierka ze znakiem zakazu wjazdu. Kierowców to jednak nie zraża. Objeżdżają barierkę i mkną dalej po warstwie ścieralnej. I pewnie złorzeczą drogowcom.

Pracom drogowym nie sprzyja pora roku i pogoda. Np. 21 listopada w Chełmie spadł śnieg. Dni stały się krótkie, o godz. 16 jest już ciemno. Tymczasem MPRD ma jeszcze w planach na ten rok remonty ulic Asnyka i ks. Berezeckiego. Coś nam się wydaje, że nie zdążą. A plany znane były od wiosny.

***

Są i dobre wieści. Niedawno zauważyliśmy, że załatano dół na ulicy Łowieckiej. Wcześniej Czytelnicy pisali o załataniu dziur w jezdniach Partyzantów i Batorego. Wiele wskazuje na to, że nasze wspólne publikacje odnoszą skutek!

Jednocześnie wciąż wiele ulic w naszym mieście jest dziurawych i zwyczajnie niebezpiecznych. Piszecie o ulicach Rejtana, Zamojskiej, Pocztowej/Sybiraków, Wolwinów.

A my sporządzamy listę drogowych porażek:

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pani Prezydent Agata Fisz do domu z urzędu miasta jeździ inną drogą.

  No votes yet.
  Please wait...
 • To tylko w Chełmie możliwe. Czy Agata Fisz i jej urzędnicy tego nie widzą?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ale park wodny za 50 mmln

  No votes yet.
  Please wait...
 • I wszyscy urzędnicy, którzy prawa maja pilnować jadą niezgonie z przepisami!! Gdzie jest Policja?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Na Stephensona bez zmian!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dzięki Redakcjo. Coś może wspólne zmienimy. Ja cały czas liczę na Wolwinów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mechanicy samochodowi kochają władze naszego miasta

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *