REKLAMA
,
Ekstremalna Droga Krzyżowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po raz czwarty w Chełmie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do samotnego pokonania 44 kilometry.

Reklama

Już czwarty rok z rzędu organizowana jest w Chełmie Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Przed uczestnikami 44-kilometrowa piesza trasa z Chełma do Skierbieszowa.
EDK wyruszy 12 kwietnia br. Wydarzenie rozpocznie msza św. o godz. 18:00 w parafii p.w. Przenajświętszej Trójcy (Plac Jana Pawła II 2).

Start: Chełm – Parafia Przenajświętszej Trójcy
Koniec: Skierbieszów – Parafia Wniebowzięcia NMP

Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich, chętnych do wyruszenia w niezwykłą, ekstremalną drogę. Ekstremalną, ponieważ trzeba pokonać trasę 44 km pieszo, w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, aby spotkać się z Bogiem.

Kto może i powinien iść na EDK:
1. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.
2. Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to, kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.
3. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.

Organizatorzy zniechęcają natomiast osoby, które myślą, że jakoś to będzie, jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Piszą:

Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich. W EDK nie chodzi też o sport, to nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.

Informacje o trasie znajdziecie pod adresem: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/2468, a także na Facebooku: facebook.com/CHELM.EDK/
Kontakt telefoniczny: Darek 602 636 747.

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA, która zajmuje się promowaniem (NIE jest organizatorem) wydarzenia oraz udzielaniem o nim informacji, oferuje również możliwość nabycia pakietu startowego w dniu rozpoczęcia.

Deklaracja uczestnictwa na oficjalnej stronie wydarzenia: https://my.edk.org.pl/pub/edk/WepzGGi3v1gm/zapisy/formularz?_locale=pl&r=2468

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA