REKLAMA
,
Eleni zaśpiewa w Chełmie dwa razy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miłośnicy talentu i niepowtarzalnego głosu Eleni wreszcie się doczekają. Koncert artystki, który był planowany w Chełmie pod koniec kwietnia, odbędzie się 28 września. A Eleni wystąpi dwa razy!

Lepiej późno, niż wcale. Koncert Eleni w Chełmskim Domu Kultury jednak się odbędzie. Jego termin organizatorzy przełożyli z kwietnia na poniedziałek, 29 września. Tego dnia artystka dla chełmskiej publiczności wystąpi dwa razy  – o godz. 16:30 oraz o godz. 19:00.

Reklama

A co z biletami? Wszystkie kupione wcześniej bilety zachowują ważność – będzie można z nimi wejść na koncert na godz. 19:00. Jednak z uwagi na obowiązujące ograniczenia dotyczące liczby osób na sali widowiskowej, sprzedaż biletów na godzinę 19:00 została już wstrzymana. Ale w tym samym dniu odbędzie się drugi koncert Eleni, o godzinie 16:30.
Bilety po 65 zł są już w sprzedaży.

***

Eleni naprawdę nazywa się Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki.
Po maturze w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie, nagrywała dla radia i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: „Moja miłość” , „Buzuki disco”, ” Ty jak niebo, ja – jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt” , „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Większość ma status „Złotych Płyt”.
Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. Najnowsza płyta artystki pt. „Statek do Pireusu” miała premierę w maju 2019.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA