REKLAMA
,
Eleni zaśpiewa w Chełmie dwa razy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miłośnicy talentu i niepowtarzalnego głosu Eleni wreszcie się doczekali. Koncert artystki, zaplanowany w Chełmie najpierw pod koniec kwietnia, odbędzie się 28 września. A Eleni wystąpi dwa razy!

Koncert Eleni w Chełmskim Domu Kultury był początkowo planowany na kwiecień. Jednak ze względu na pandemię, organizatorzy przełożyli go dopiero na poniedziałek, 29 września. Za to artystka dla chełmskiej publiczności wystąpi tego dnia dwa razy  – o godz. 16:30 oraz o godz. 19:00.

Reklama

A co z biletami? Wszystkie kupione wcześniej bilety zachowują ważność – będzie można z nimi wejść na koncert na godz. 19:00. Tu jednak uwaga, widzowie będą mogli zająć tylko miejsca wyznaczone i raczej nie będą to te same miejsca, które widnieją na bilecie.
Tego samego dnia odbędzie się drugi koncert Eleni, o godzinie 16:30. Ostatnie bilety, po 65 zł , są jeszcze do kupienia.

***

Eleni naprawdę nazywa się Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki.
Po maturze w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie, nagrywała dla radia i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: „Moja miłość” , „Buzuki disco”, ” Ty jak niebo, ja – jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt” , „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Większość ma status „Złotych Płyt”.
Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. Najnowsza płyta artystki pt. „Statek do Pireusu” miała premierę w maju 2019.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
REKLAMA