REKLAMA
,
Emeryci na listach ludowców do Sejmu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lubelski PSL ogłasza nazwiska kandydatów w wyborach parlamentarnych. Niestety wśród nich nie znajdziemy czołowych chełmskich działaczy. Liderem listy w 7 okręgu  (chełmsko – zamojskim) została obecna posłanka PSL Genowefa Tokarska. 

Reklama

Listy zostały zatwierdzone w piątek podczas Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej PSL. W okręgu numer 7, który skupia Chełm, Białą Podlaskę i Zamość, liderem została posłanka Genowefa Tokarska (65 lat), która w latach 2007 – 2011 pełniła funkcję Wojewody Lubelskiego. Drugie miejsce na liście należy do 71-letniego posła, ekonomisty Franciszka Stefaniuka. Co ważne, Stefaniuk zasiada w Sejmie od dwudziestu sześciu lat. Funkcję posła pełnił po raz pierwszy w latach 1989 -1991 (Sejm Kontraktowy).

„Trójką” został członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski (56 lat). Czwartym na liście został Tadeusz Sławecki (58 lat), Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Piąte miejsce zajmuje starosta powiatu krasnostawskiego Janusz Szpak (66 lat), były członek zarządu województwa lubelskiego, od 2002 starosta krasnostawski. Szósty jest starosta powiatu hrubieszowskiego Józef Kuropatwa.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Senatu. Nie jest również przesądzone, że kandydatem lokalnych struktur ludowców będzie obecny senator Józef Zając. Przypominamy, że Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił, że wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Okręg numer 7: Biała Podlaska, Chełm i Zamość oraz powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski i zamojski.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA