REKLAMA
,
Emerytura nadal pożądana
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Fala wniosków emerytalnych płynie dalej. Od stycznia do marca tego roku do Oddziału ZUS w Biłgoraju trafiło o ponad połowę więcej wniosków o emerytury niż w pierwszym kwartale 2017 roku.

Reklama

Od października można przejść na emeryturę w obniżonym wieku – kobiety w wieku 60 lat, a mężczyźni 65 lat. Pod koniec roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął rekordową liczbę wniosków o emerytury. Ale to nie koniec.
Również w pierwszych miesiącach tego roku zainteresowanie emeryturami jest znacznie większe niż na początku poprzedniego roku. Do końca marca Oddział ZUS w Biłgoraju, w którego strukturze jest również chełmski Inspektorat ZUS, przyjął ponad 2,2 tys. wniosków o emerytury. To o 58% więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

– Większość z osób, które wystąpiły o świadczenie do ZUS, chce skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego – 78% z ogółu osób, które złożyły wniosek). Wśród nowych emerytów w regionie nadal nieznacznie przeważają kobiety – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

W ostatnich miesiącach wzrósł odsetek osób aktywnych zawodowo, które decydują się na emeryturę. Nie znaczy to jednak, że rezygnują całkiem z pracy. W biłgorajskim ZUS co dziesiąty z nowych emerytów nie rozwiązał jeszcze umowy o pracę, mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu świadczenia. To sprawia, że wypłata ich emerytur jest na razie zawieszona. Z pewnością znacząca jest też grupa nowych emerytów, którzy rozwiązali umowę tylko po to, żeby uruchomić wypłatę świadczenia, a potem wrócili na rynek pracy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA