REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Eryk Lubos odwiedzi Chełm
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kolejna gwiazda polskiego kina odwiedzi Chełm. Spotkanie z Erykiem Lubosem już 29 maja o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej “Zorza”. Bilety do zakupienia w cenie 25 zł. 

Eryk Lubos to aktor filmowy i teatralny. Ma 41 lat, na koncie nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu w Kralovych Varach, Złote Lwy za drugoplanową rolę męską i nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego polskiego aktora młodego pokolenia. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.

Do roku 2005 jego kariera aktorska pozostawała jakby w cieniu swoistego wizerunku artysty, gdzie do tego czasu występował w obsadach drugoplanowych czarnych charakterów. Rok przełomowy to kreacje w takich produkcjach jak m.in. ”Oficer”. Współpracuje z Wojciechem Smarzowskim. Można Go zobaczyć np. w filmach: ”Dom zły”, czy ”Drogówka”. Zagrał pierwszoplanową rolę w filmie ”Moja krew”, a także pomniejsze, acz ważne role, np. w: ”Boisko bezdomnych”, ”Janosik prawdziwa historia”, czy ”Skrzydlate świnie”, ”Róża”, ”Dzień kobiet”. Związany był z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem Rozmaitości w Warszawie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*