REKLAMA
,
Facebook przeszkoli przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szkolenia dla chełmskich przedsiębiorców przeprowadzą trenerzy z europejskiej siedziby Facebooka w Dublinie. Szkolenie jest bezpłatne, a partnerem organizatora jest m.in. Miasto Chełm.

Reklama
Facebook kontynuuje cykl autorskich szkoleń Boost with Facebook dedykowanych wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Dotychczas w Polsce odbyło się 7 podobnych szkoleń, realizowanych w największych aglomeracjach. Tym razem firma postawiła na mniejsze miasta.
Kolejnym będzie Chełm – szkolenie w ramach programu odbędzie się już 26 listopada.
Łącznie do końca stycznia Facebook zamierza przeszkolić 1000 przedsiębiorców w 10 miastach w Polsce. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Małe i średnie firmy są fundamentem polskiej gospodarki. Stanowią 99% wszystkich firm obecnych na rynku, zatrudniają 69% pracowników i generują ponad połowę PKB. Większość z nich dostrzega rosnącą rolę kompetencji cyfrowych i mediów społecznościowych w rozwoju działalności. Aż 73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To więcej niż europejska średnia wynosząca 66% i najwięcej z przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania).

Dlatego tak istotny jest rozwój kompetencji

w tym obszarze wśród polskich przedsiębiorców. Okazją do tego są organizowane przez Facebooka szkolenia z cyklu: Boost with Facebook. W ich trakcie uczestnicy mogą poznać najbardziej efektywne metody wykorzystania narzędzi oferowanych na Facebooku i Instagramie. Swoją wiedzą podzielą się zarówno przedstawiciele Facebooka, jak i sami przedsiębiorcy, którzy już dziś z powodzeniem wykorzystują obie platformy do celów marketingowych.
Już ponad 90 milionów małych i średnich firm na całym świecie korzysta z darmowych stron na Facebooku. To medium demokratyczne — na Facebooku każda firma, niezależnie czy jest lokalnym warsztatem samochodowym, czy międzynarodowym gigantem, ma do dyspozycji te same narzędzia.
 – Zależy nam, aby wiedza o tym, jak z tych narzędzi korzystać była powszechna wśród polskich przedsiębiorców sektora MŚP, bo to oni stanowią lwią część polskiej gospodarki. Mamy jednak świadomość, że często godzą oni w swoich firmach szereg funkcji i nie mają czasu na wyjazdy szkoleniowe. Z tego powodu zależało nam na tym, aby nasze szkolenia odbywały się możliwie blisko, w większej liczbie miast, gdzie przedsiębiorcy będą mogli poznać nasze narzędzia i później wykorzystać je do rozwoju swoich firm, a co za tym idzie lokalnej społeczności i gospodarki – podkreśla Jakub Turowski, odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka w Polsce.
Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w promocji przekłada się na wymierne korzyści dla korzystających z nich firm. 62% polskich firm obecnych na Facebooku twierdzi, że było w stanie zatrudnić kolejnych pracowników, dzięki wzrostowi przychodów po dołączeniu do platformy. 75% uważa, że dzięki wykorzystaniu Facebooka udało im się zwiększyć sprzedaż i aż 87% z nich twierdzi, że platforma pomaga im znajdować nowych klientów.
W ramach swojej działalności edukacyjnej Facebook prowadzi też

darmową platformę e-learningową Blueprint

dla przedsiębiorców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności w zakresie marketingu cyfrowego. Zawiera ona dziesiątki darmowych kursów – od najprostszych, wyjaśniających podstawowe zasady tworzenia atrakcyjnych reklam na urządzenia mobilne, po bardziej zaawansowane, dotyczące strategicznego planowania oraz budżetowania kampanii reklamowych.
Wszystkie informacje dotyczące działań szkoleniowych, a także osobiste historie przedsiębiorców, którzy z sukcesem wykorzystują te narzędzia w swojej codziennej działalności, są dostępne na polskiej stronie programu pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/boost.
Więcej informacji na temat programu szkoleń oraz zapisów można uzyskać na stronie internetowej: https://bwfpolandchelm.splashthat.com/ oraz pod adresami e-mail: Anna.Ciepiel@hkstrategies.com i Tomasz.Banasiak@hkstrategies.com”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA