REKLAMA
,
Fałszywi policjanci za kratkami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do aresztu trafili mężczyźni, którzy ostatnio w Chełmie wyłudzali pieniądze „na policjanta”. Chełmscy mundurowi zatrzymali ich w Warszawie.

Reklama

Chełmscy policjanci ustalili personalia dwóch oszustów, który w ostatnim czasie wyłudzili ponad 80 tysięcy złotych metodą „na policjanta”. Ich ofiarą padło troje mieszkańców Chełma. Dwoje pokrzywdzonych w telefonicznej rozmowie uwierzyło, że będą uczestniczyli w policyjnej akcji przeciwko oszustom bankowym. Przelali pieniądze na wskazane rachunki bankowe. W jednym przypadku policjanci szybko zablokowali możliwość wypłaty z konta oszusta. Kolejna pokrzywdzona szczęściem w porę zorientowała się, że „coś tu nie gra” i nie przelała żądanej kwoty.

Mężczyzn zatrzymano na terenie Warszawy. Obaj byli już notowani. 22-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i wolności. Z kolei 35-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA