REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Fałszywi policjanci za kratkami
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Do aresztu trafili mężczyźni, którzy ostatnio w Chełmie wyłudzali pieniądze “na policjanta”. Chełmscy mundurowi zatrzymali ich w Warszawie.

Reklama

Chełmscy policjanci ustalili personalia dwóch oszustów, który w ostatnim czasie wyłudzili ponad 80 tysięcy złotych metodą “na policjanta”. Ich ofiarą padło troje mieszkańców Chełma. Dwoje pokrzywdzonych w telefonicznej rozmowie uwierzyło, że będą uczestniczyli w policyjnej akcji przeciwko oszustom bankowym. Przelali pieniądze na wskazane rachunki bankowe. W jednym przypadku policjanci szybko zablokowali możliwość wypłaty z konta oszusta. Kolejna pokrzywdzona szczęściem w porę zorientowała się, że “coś tu nie gra” i nie przelała żądanej kwoty.

Mężczyzn zatrzymano na terenie Warszawy. Obaj byli już notowani. 22-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i wolności. Z kolei 35-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama