REKLAMA
,
Festiwal filmowy Grand OFF
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zobaczymy najciekawsze filmy krótkometrażowe świata. Już 9 i 10 czerwca zapraszamy do ChBP na tegoroczną edycję festiwalu „Grand Off”.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Już 9 i 10 czerwca, o godzinie 18.00, zapraszamy  do Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) na tegoroczną edycję festiwalu „Grand Off” prezentującego najciekawsze filmy krótkometrażowe świata. 

Reklama

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego; nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród. A te przyznawane są w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.
Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

Na festiwal w 2020 roku nadesłano blisko 4000 filmów z ponad 130 krajów.

Na każdym festiwalu przyjmuje się i nagradza także gości specjalnych. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew, Jerzy Stuhr i Ewa Wiśniewska.

Wstęp na imprezę w ChBP jest wolny! Organizatorzy przypominają jednak o wymogach reżimu sanitarnego.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA