REKLAMA
,
Nasz patronat: Festiwal kolęd
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek do Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie.

Reklama

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie po raz piąty zaprasza na Powiatowy Festiwal Kolęd i  Pastorałek. Impreza odbędzie się w środę, 16 stycznia. W festiwalowe szranki stanie prawie 50 uczniów z 14 szkół z Chełma i powiatu chełmskiego.

Celem festiwalu jest m.in. propagowanie i kontynuowanie pięknej tradycji śpiewania polskich kolęd i pastorałek, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej, inspirowanie zainteresowań problematyką kolęd patriotycznych, a tym samym poszukiwaniem ich źródeł przez młode pokolenie, prezentacja własnych interpretacji i umiejętności artystycznych.

Oprócz SP nr 7, w organizację festiwalu zaangażowały się: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „RAZEM W 7-CE MOŻEMY WIĘCEJ”, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Nasz Chełm”, Stowarzyszenie na rzecz osób potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie, Parafia p.w. Przenajświętszej Trójcy, Parafia p.w. Św. Kazimierza. Patronat honorowy objął Jakub Banaszek – Prezydent Miasta Chełm.

Wszyscy uczestnicy otrzymają podziękowania i upominki, a laureaci także okolicznościowe statuetki .
Przesłuchania mają charakter otwarty – zapraszamy zatem rodziców i zainteresowanych mieszkańców Chełma środa, 16 stycznia, godz. 10.00, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 7 w Chełmie, ul. Synów Pułku 15. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA