REKLAMA
,
Festiwal Trzech Kultur
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Festiwal Trzech Kultur rozpoczyna się dziś we Włodawie. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z najciekawszych.

Reklama

Festiwal został zainicjowany w 1995 roku jako pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w Polsce. To również niezwykła impreza łącząca przeszłość małego, kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. Poprzez wydarzenie włodawskie muzeum realizuje ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu, katolicyzmu i protestantyzmu – twórców dziejów Włodawy.

Festiwal ma swoją oryginalną specyfikę – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie, główny organizator festiwalu, dla wlodawa.net. – O jego wyjątkowości decyduje wielokulturowy charakter samej imprezy (w Polsce obecnie większość imprezy jest monokulturowych). Niezmienny od 18 lat (w 2018 roku odbędzie się jego XIX edycja) jest układ merytoryczny festiwalu. Piątek – to dzień poświęcony tradycji kultury żydowskiej, sobota – prawosławnej, niedziela -katolickiej.

Program festiwalu to co roku okazja do spotkania niezwykłych artystów i ich sztuki. Coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli – będą koncerty, pokazy filmowe, wystawy, spotkania autorskie, taniec oraz warsztaty. W tym roku ciekawie zapowiadają się m.in. warsztaty języka hebrajskiego.
Do Włodawy przyjadą Marian Opania, Mietek Szcześniak, Chór Synagogi pod Białym Bocianem, Piotr Rojek, Arka Noego, zespół Max Klezmer Band, zespół Harlem  oraz wielu, wielu innych. Więcej na stronie wydarzenia.

Szczegółowy program:

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA