REKLAMA
,
Fundusze europejskie na walkę z pandemią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dodatkowe 5 mln zł z funduszy europejskich trafi do lubelskich placówek medycznych na walkę z COVID-19. Otrzymają je m.in. szpital i pogotowie w Chełmie.

Reklama

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisał dzisiaj, 30 lipca, umowy na realizację zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19. Zarząd Województwa przeznaczył dodatkowe 5 mln zł dla szpitali, zespołów ratownictwa medycznego oraz centrów profilaktyczno-leczniczych, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Walka z COVID-19 jest naszym podstawowym działaniem i szpitale powinny być dobrze przygotowane – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Chodzi o projekt pn. „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym”, realizowany przez Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie.

Środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne są niezbędne w dzisiejszym funkcjonowaniu szpitali – dają poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi, jak i personelowi. Dużym wsparciem jest dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo ceny w dalszym ciągu utrzymują się na wysokim poziomie – mówiła dyrektor szpitala w Chełmie Kamila Ćwik.

Wzmacnianie służb medycznych i ich otoczenia umożliwia stwarzanie odpowiednich warunków do pracy w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem. Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył dofinansowanie z funduszy unijnych o 5 mln zł. Początkowo wartość projektu wynosiła nieco ponad 7 mln zł, a obecnie jest to nieco ponad 12 mln zł. Chodzi o projekt realizowany w ramach Działania 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Projekt zakłada m.in. zakup wyposażenia, odczynników i środków ochrony indywidualnej, np. masek, kombinezonów, fartuchów chirurgicznych, gogli, przyłbic, czepków.

Dodatkowe wsparcie trafi łącznie do 18 podmiotów leczniczych na terenie województwa. Są to szpitale, zespoły ratownictwa medycznego oraz centra profilaktyczno-lecznicze. Wśród nich jest m.in. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie oraz Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

Na zdjęciu od lewej: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie Kamila Ćwik.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA