REKLAMA
,
Funkcjonariusze NOSG wyjechali na misję do Macedonii
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Czterech funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wyjechało na misję do Macedonii, by do 4 kwietnia wspierać macedońską policję w ochronie granicy.

Z funkcjonariuszami przed ich wyjazdem spotkał się Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Tomasz Zybiński. Funkcjonariusze NOSG wchodzą w skład 30 osobowej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy SG. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska.

Reklama

Będą wspierać macedońską policję

Zgodnie z protokołem w sprawie wspólnej operacji Straży Granicznej z Policją Republiki Macedonii, 30 funkcjonariuszy SG wyposażonych w broń służbową z amunicją, podstawowe środki przymusu bezpośredniego i inny specjalistyczny przenośny sprzęt do ochrony granicy oraz pojazdy służbowe Straży Granicznej udało się do Macedonii na kolejną, czwartą już misję wsparcia. W ramach misji funkcjonariusze SG będą wspierać macedońską policję w zadaniach związanych z: rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, badaniem autentyczności dokumentów i zapobieganiem nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

Przed wyjazdem wszyscy przeszli szkolenie, które zostało przeprowadzone w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Obejmowało ono m.in. zajęcia z posługiwania się bronią palną, zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie, ewakuację i samoewakuację z pojazdu, ćwiczenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, szkodliwe czynniki biologiczne podczas realizacji zadań przez SG poza granicami RP, zatrzymywanie oraz doprowadzanie osób zatrzymanych – mówi Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Funkcjonariusze zapoznali się również ze społeczno – kulturowymi aspektami kontaktów z cudzoziemcami w kraju docelowym misji, weryfikacją autentyczności dokumentów, a także z taktyką i techniką realizacji czynności służbowych prowadzonych w obiektach zurbanizowanych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA