REKLAMA
,
„G-Roy” premierowo w kinie Morskie Oko
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Plakat_G-RoyJuż dziś, 13 grudnia nastąpi wyjątkowe widowisko w Krasnostawskim Domu Kultury. Z pewnością zapisze się na kartach historii. Musicie to zobaczyć!

Reklama

Zespól Filmowy Nazwa Była Za Długa zaprasza 13 grudnia o godz. 18:30 do Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury na premierę (wyreżyserowanego przez krasnostawianina – Tomasza Jana Brzyszko) filmu „G-Roy”.

Zespół Filmowy Nazwa Była Za Długa powstał w 2004 roku. Pierwszym jego dziełem był film „Bohater!Akcji?„, którego scenariusz posłużył później za szkielet „G-Roya”. Przez lata tworzyli głównie zabawne „shorty”.

Pierwszy profesjonalny projekt zespołu – „G-Roy” [czyt. gieroj] to historia Janka, młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje on wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec, dziewczyna, lokalna grupa opryszków, nielegalny handel bimbrem, a pośrodku tej niecodziennej historii nasz bohater – szukający własnej tożsamości, odwagi i miejsca w życiu. Historia Janka jest przykrywką do opowiedzenia o „12 etapach wyprawy bohatera”. Etapach które są rezultatem prac badawczych Josepha Campbella, opublikowanych w książce„Bohater o tysiącu twarzy”. Książka ta została przełożona przez Christhopera Voglera na poradnik dla scenarzystów i stała się fundamentalnym elementem wielu hollywoodzkich produkcji,
w szczególności tzw. kina nowej przygody.

„G-Roy” jak mówią sami twórcy to komedia z dodatkiem kina akcji, nietypową stylistyką oraz elementami meta(fizycznymi). Większość scen byłą kręcona w Krasnymstawie i jego okolicach, m.in. w Siennicy Różanej i Rudce.

„G-Roy” to także film dyplomowy słuchaczy Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na 29 minutową etiudę złożyło się 6 miesięcy przygotowań, 6 dni zdjęciowych i 36 godzin montażu. Odpowiedzialni za jego powstanie są: Marcin Banasiak – zdjęcia, Barbara Ferlak – scenografia, Tomasz Jan Brzyszko – reżyseria, scenariusz, Jacek Kramarski – scenariusz, Jakub Piekarczyk – dźwięk, Anna Króżel – charakteryzacja, Maksymilian Bereza – muzyka. W głównych rolach wystąpili: Radosław Mazur, Ewa Ampulska, Piotr Cyrwus, Grzegorz Jarek, Sebastian Kucia, Michał Hołub, Michał Wojciula.

W filmie wykorzystano utwory krasnostawskiego zespołu rockowego LKS i kompozycję Roberta Maciejewskiego – lidera discopolowej formacji Mondeo.

Nie samym ojcem Mateuszem Lubelszczyzna żyje” – twierdzi w jednym z wywiadów reżyser „G-Roya”. 13 grudnia 2014 r. w Krasnostawskim Domu Kultury – to dobry czas i miejsce, aby tę tezę udowodnić.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA