REKLAMA
,
Gajowniczek medalistką Pucharu Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marta Gajowniczek ma zaledwie 15 lat, a już rywalizuje z najlepszymi o medalowe lokaty. Zapaśniczka właśnie wróciła z Pucharu Polski Kadetek z brązowym medalem. Gratulujemy!

Reklama

Zaledwie 15-letnia reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm Marta Gajowniczek jeszcze cztery miesiące temu rywalizowała w grupie młodziczek. A teraz zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanego w Dzierżoniowie Pucharu Polski Kadetek (15-17 lat).

Utalentowana młoda zawodniczka chełmskiego klubu bez żadnego respektu przed starszymi zawodniczkami odniosła zwycięstwo pokonując najpierw Amelię Chyrzyńską z Lubawy. A następnie reprezentantkę AZS AWF Warszawa Klaudię Karwowską. Jednak w walce o wejście do ścisłego finału, uległa Mistrzyni Polski Wiktorii Szeliga (MULKS Junior Dzierżoniów).

W decydującym starciu o brązowy medal Marta zmierzyła się z Amelią Rynkiewicz z Milicza. Maksymalnie skoncentrowana podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa nie dała szans swojej przeciwniczce. Już w pierwszej rundzie odniosła najcenniejsze zwycięstwo w zapasach tj. przez położenie na łopatki. I tak stanęła na trzecim stopniu podium.

Sukces Marty w znacznym stopniu zwiększył jej szanse na reprezentowanie barw Polski w Mistrzostwach Europy U15, które jeszcze w tym miesiącu rozegrane zostaną w Bułgarii.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA