,
Gajowniczek Mistrzynią Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marta Gajowniczek zdobyła swój pierwszy medal na Mistrzostwach Polski. I od razu złoty. Gratulujemy!

Jeszcze jeden sukces w tegorocznym sezonie odniosły zapaśniczki MKS Cement Gryf Chełm. Tym razem wystartowały w najważniejszej imprezie dla najmłodszej grupy wiekowej czyli w  Mistrzostwach Polski Młodziczek. Zdobyły trzy medale i trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej wśród 60 uczestniczących klubów.

Na matach Nowin k/Kielc do rywalizacji o medale krajowego czempionatu przystąpiło 160 zawodniczek z terenu całego kraju. Najwięcej powodów do radości przysporzyła nam 14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie – Marta Gajowniczek. Zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski i od razu złoty!
Mimo młodego wieku, Marta w kolejnych pojedynkach zaprezentowała wszystko, czym wyróżniają się mistrzynie. Przede wszystkim bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i taktycznym oraz determinacją. W drodze na podium reprezentantka Chełma zdecydowanie pokonała Natalię Przekotę z MKS Czarni Połaniec, Magdalenę Siedy – MGLKS Wiatr Wołów, Łucję Korcz reprezentującą RCSZ Olimpijczyk Radom. W decydującym pojedynku, którego stawką był złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski przy stanie punktowym 8:0, położyła na łopatki swoją rywalkę Kingę Wojnarską z LKS Orzeł Namysłów.
Imponujący styl walki nowo kreowanej mistrzyni kraju zagwarantował jej powołanie do kadry narodowej kadetek (15-17 lat).

W rywalizacji o medale wśród najlepszych młodych zapaśniczek z terenu całego kraju sukcesem zakończył się również start dla Oliwi Ożarowskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chełmie) i Weroniki Podolak (SP nr 1 w Chełmie). Obie zdobyły brązowe medale.

Trenerami uzdolnionych młodych atletek jest Zdzisław Biały, Dariusz Kucharski i Igor Lobas.