REKLAMA
,
Gajowniczek Mistrzynią Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marta Gajowniczek zdobyła swój pierwszy medal na Mistrzostwach Polski. I od razu złoty. Gratulujemy!

Reklama

Jeszcze jeden sukces w tegorocznym sezonie odniosły zapaśniczki MKS Cement Gryf Chełm. Tym razem wystartowały w najważniejszej imprezie dla najmłodszej grupy wiekowej czyli w  Mistrzostwach Polski Młodziczek. Zdobyły trzy medale i trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej wśród 60 uczestniczących klubów.

Na matach Nowin k/Kielc do rywalizacji o medale krajowego czempionatu przystąpiło 160 zawodniczek z terenu całego kraju. Najwięcej powodów do radości przysporzyła nam 14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie – Marta Gajowniczek. Zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski i od razu złoty!
Mimo młodego wieku, Marta w kolejnych pojedynkach zaprezentowała wszystko, czym wyróżniają się mistrzynie. Przede wszystkim bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i taktycznym oraz determinacją. W drodze na podium reprezentantka Chełma zdecydowanie pokonała Natalię Przekotę z MKS Czarni Połaniec, Magdalenę Siedy – MGLKS Wiatr Wołów, Łucję Korcz reprezentującą RCSZ Olimpijczyk Radom. W decydującym pojedynku, którego stawką był złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski przy stanie punktowym 8:0, położyła na łopatki swoją rywalkę Kingę Wojnarską z LKS Orzeł Namysłów.
Imponujący styl walki nowo kreowanej mistrzyni kraju zagwarantował jej powołanie do kadry narodowej kadetek (15-17 lat).

W rywalizacji o medale wśród najlepszych młodych zapaśniczek z terenu całego kraju sukcesem zakończył się również start dla Oliwi Ożarowskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chełmie) i Weroniki Podolak (SP nr 1 w Chełmie). Obie zdobyły brązowe medale.

Trenerami uzdolnionych młodych atletek jest Zdzisław Biały, Dariusz Kucharski i Igor Lobas.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA