REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Gala odwołana, ale inne koncerty mają się odbyć
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski Dom Kultury odwołał Galę Noworoczną. Za to na afiszu wciąż pozostają inne koncerty związane z karnawałem.

Reklama

Chełmianie mieli powitać Nowy Rok podczas programu muzycznego, na który zapraszał Chełmski Dom Kultury. Miała być Gala Noworoczna „Z Batutą i Humorem Po Świecie”. Koncert zapowiadany był jako „niezwykły, w którym, oprócz utworów powszechnie znanych i chętnie słuchanych, znajdą się przepiękne dzieła rzadko w Polsce wykonywane, chociaż na świecie bardzo popularne”. Ale to już nieaktualne.

Organizatorzy wjaśniają:

W obliczu rosnącego zagrożenia epidemicznego związanego z nowym wariantem koronawirusa, a także w świetle wprowadzonych nowych obostrzeń w realizacji wydarzeń kulturalnych, podjęliśmy decyzję o odwołaniu Gali Noworocznej 2022.

Bilety można zwracać w kasie ChDK lub kina Zorza.

***

ChDK nie zrezygnował, póki co, z innych koncertów. I tak na 6 stycznia zapowiada dwa Koncerty Kolęd i Pastorałek ( o godz. 15.30 i o godz. 18.30).
To już tradycja, że  w święto Trzech Króli  ośrodek zaprasza mieszkańców Chełma na  kolejną edycję wydarzenia. Będzie okazja posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Przygotowują je artyści związani z ChDK.
Bilety są po 25 zł dla dorosłych i po 10 zł dla dzieci. Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Z kolei 15 stycznia popis swoich umiejętności da Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert Polskie zapusty.  Będzie to widowisko przypominające zabawy, obrzędy i zwyczaje panujące niegdyś na dworach i pod strzechami polskich chat. Zaprezentują się dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz wokaliści i kapela.
Bilety po 25 zł można już kupować w kasach ChDK lub kina Zorza.

Aktualizacja 16 grudnia 2021:

ChDK odwołał koncert koncert Polskie zapusty

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama