REKLAMA
,
Galeria Handlowa przy Partyzantów?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Coraz więcej mówi się o nowych galeriach handlowych w Chełmie. Wczoraj pisaliśmy o pracach nad Lokomotywownią. Częściej słychać także nowe głosy w sprawie Galerii Chełmskiej. Bardzo prawdopodobne, że do tego grona dołączy już niedługo kolejna inwestycja. Nieco mniejsza od pozostałych, ale zlokalizowana w samym środku miasta.

Reklama

Na popularnym wśród pasjonatów inwestycji forum internetowym ukazał się wpis z wizualizacją obiektu handlowego, który według biura projektowego ma zostać wybudowany przy ul. Partyzantów w Chełmie. Obiekt ma prostą, nowoczesną bryłę i zdaje się nawiązywać nią do kredowych tradycji Chełma. Do wynajęcia ma być tylko 5 000 m2, choć wystarczy to, by być na ten moment największym tego typu obiektem handlowym w naszym mieście.

Nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji galerii, choć jak sugerują użytkownicy forum, są jedynie dwa rozwiązania. Może być ona zlokalizowana tuż obok świeżo wyremontowanej Biblioteki Publicznej lub w pobliżu zjazdu z ronda łączącego al. I Armii Wojska Polskiego i ul. Wojsławicką.

Warto przypomnieć, że Rada Miasta już w 2013 roku podjęła uchwałę zmieniającą plan zagospodarowania terenu pomiędzy ul. Partyzantów i al. I AWP. Umożliwiono wówczas budowę w tym miejscu obiektów handlowo-usługowych. Być może właśnie nadszedł czas na pierwsze efekty tej zmiany.

2 1

 

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • I czym się tu podniecać? Mechanizm powstawania galerii jest stopniowy: najpierw wysyłanie w mediach znaków, że coś takiego ma powstać (patrz powyżej), później łapanie małych najemców na obietnice że z dużymi już umowy są podpisane (np. Castorama, Tesco itp.), później wpuszczanie tych dużych po kosztach. Problem jest w nałapaniu tych drobnych, bo to oni utrzymują całą galerię. Teraz pytanie: znajdźcie w Chełmie najemców, którzy są w stanie płacić ok. 40 euro za metr kwadratowy i wyjść na tym. Gdyby to było realne to już dawno w Chełmie działałoby kilka galerii. Więc proponuję mniej podniety więcej realizmu. Pozdrawiam.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA