REKLAMA
,
Gaudeamus w czasie pandemii
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Takiej inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie jeszcze nie było. Na 1 października władze uczelni zaplanowały jedynie spotkanie i to w mocno ograniczonym gronie. Kogo ciekawi, jak przebiegnie uroczystość, będzie mógł ją obejrzeć na żywo na stronie uczelni.

Reklama

W PWSZ w Chełmie – największej uczelni w mieście – inauguracja nowego roku akademickiego była zawsze wielkim wydarzeniem. Społeczność akademicka szła pochodem przez miasto, a immatrykulacji nowych żaków kibicowały tłumy zaproszonych gości, studentów i pracowników uczelni.
W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, uroczystość została mocno ograniczona. Będzie miała charakter zamknięty z ograniczoną liczbą uczestników. Kogo ciekawi, będzie mógł obejrzeć relację z wydarzenia na stronie uczelni.

Inaczej niż dotychczas będzie też wyglądała organizacja zajęć. Na uczelnię po wakacjach wróci około 2000 studentów. Najliczniejsza grupa studiuje w Instytucie Nauk Technicznych i Lotnictwa. Na brak studentów nie narzeka także kierunek Pielęgniarstwo. W tym roku dodatkowo rusza I rok studiów uzupełniających magisterskich na tym kierunku.
Większości wykładów studenci PWSZ wysłuchają „zdalnie”. Na uczelnię przyjdą zaś na zajęcia w laboratoriach, na seminaria, zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe i  na wybrane ćwiczenia. W zasadzie na każdym kierunku obowiązują nieco inne zasady realizacji zajęć. Wszyscy natomiast muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa – pamiętać o dystansie społecznym, maseczkach ochronnych, częstym wietrzeniu sal i dezynfekowaniu powierzchni, urządzeń i oczywiście rąk.

Wracając do inauguracji roku akademickiego, w niedzielę, 4 października, o godz. 9:00, w bazylice mariackiej w Chełmie odprawiona zostanie msza św. w intencji pomyślnego roku akademickiego 2020/2021 w PWSZ w Chełmie.

Foto: PWSZ w Chełmie. Tak wyglądały kiedyś inauguracje…

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA