REKLAMA
,
Gdzie zgłosić się na test?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

634 punkty wymazowe do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 działają w kraju. Gdzie jest taki punkt w twojej okolicy, możesz sprawdzić na interaktywnej mapie.

Reklama

Interaktywna mapa dostępna jest pod adresem https://pomoc.wp.mil.pl/pl/. To narzędzie, które przygotowali dla nas żołnierze. Mapa wskazuje zatem punkty pobierania wymazów, których pracę wspierają wojskowi lub samodzielnie go zorganizowali. Poza lokalizacją, znajdziemy tam też informacje o godzinach pracy, dostępności oraz dane kontaktowe.

W Polsce działają 634 punkty pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Żołnierze WOT i Wojsk Operacyjnych każdego dnia wspierają pracę blisko połowy a nich. Ponadto samodzielnie wystawiają kilkanaście mobilnych punktów „drivethru”. Wszystkie te miejsca można teraz zidentyfikować na wspomnianej mapie.

Najbliższy punkt wymazowy można znaleźć wpisując miejscowość (prawy, górny róg mapy) i wybierając właściwy adres z rozwiniętej listy. Punkt można również odnaleźć powiększając właściwy obszar, aż pojawi się ikona punktu w jednym z czterech kolorów (zielony, żółty, czerwony lub niebieski). Kolorom przypisano średni czas oczekiwania na pobranie wymazu. Po kliknięciu na ikonę, wyświetlą nam się adres i telefon, orientacyjny czas oczekiwania na pobranie wymazu, a także godziny pobierania wymazów w poszczególne dni tygodnia.

Dodatkowym atutem korzystania z https://pomoc.wp.mil.pl/pl/ jest zlokalizowanie punktu poboru wymazów, w którym czas oczekiwania jest najkrótszy. Badania na obecność koronawirusa należy wykonać przecież jak najszybciej od uzyskania zlecenia. Są tu też informacje, jak prawidłowo przygotować się do badania.

***

Pobieranie wymazów na obecność wirusa Sars-CoV-2 to jedno z głównych zadań, którego podjęli się żołnierzy w ramach walki z pandemią koronawirusa. Spotkamy ich więc w przyszpitalnych punktach wymazowych; wśród osób przebywających na kwarantannie oraz niemobilnych, w ich domach; w placówkach opiekuńczych (DPS, ZOL, inne); w samodzielnie zorganizowanych punktach „drivethru”.

Każdego dnia w Polsce od 20 do nawet 40% próbek na obecność koronawirusa jest pobieranych przez żołnierzy, który mają kompetencje co najmniej ratownika i ukończony specjalistyczny kurs.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA