REKLAMA
,
Głodzili warana?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Waran był w stanie agonalnym – stwierdzili specjaliści. Jeden z chełmskich marketów budowlanych nie przykładał się do opieki nad zwierzętami, które oferował do sprzedaży.

Reklama

Pod koniec minionego tygodnia Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt otrzymało zgłoszenie dotyczące bardzo źle wyglądającego warana. Jaszczurka przebywała w dziale zoologicznym w jednym z chełmskich sklepów budowlanych. Zwierzę nie dawało oznak życia.

Po wstępnym rozpoznaniu członkowie chełmskiej straży poprosili o pomoc fachowców od zwierząt egzotycznych. Zwrócili się do Fundacji Epicrates z Lublina.

Wspólnie przystąpiliśmy do interwencji – opowiadają. – Na miejscu zastaliśmy m.in. warana stepowego, boa dusiciela, felsumę madagaskarską, a także papużki czy królika.

Okazało się, że w najgorszym stanie był waran. Zwierzę zostało więc zabrane ze sklepu i jest obecnie leczone pod okiem dr Nadii Chlebickiej – specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych.
Jeśli chodzi o warunki życia pozostałych zwierząt – zostały wydane zalecenia, aby właściciel sklepu je poprawił i lepiej dbał o żywe stworzenia będące pod jego pieczą.

Straż Ochrony Zwierząt złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. W trakcie kontroli pracownicy nie udostępnili dokumentów stwierdzających pochodzenie gadów, co będzie dalej przedmiotem wyjaśnień policji.

Zdjęcie: Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gdy budujesz, remontujesz, to warana zamordujesz – M*****r!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA