REKLAMA
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Gmina Białopole. Pościg z rodzicami w tle
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany i nie miał prawa jazdy. Policjanci podjęli za nim pościg. Gdy dojechał do domu, porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Na pomoc synowi ruszyli wiekowi rodzice.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem (11 maja) na terenie gminy Białopole. Patrol dzielnicowych z komisariatu w Żmudzi chciał zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Rover. Funkcjonariusze otrzymali sygnał, że kierujący nim 55-latek może być nietrzeźwy. Pojazd jednak nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli za nim pościg.

Reklama
Kierujący uciekał kilkaset metrów. W pewnej chwili wjechał na teren swojej posesji, porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Jednak już po chwili był w rękach mundurowych. Wtedy na pomoc synowi ruszyli 80-letni rodzice, którzy chcieli zapobiec jego zatrzymaniu.Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Dzisiaj (12 maja) będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze będą również wyjaśniać udział jego rodziców w tym zdarzeniu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA