REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Gmina Białopole. Pościg z rodzicami w tle
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany i nie miał prawa jazdy. Policjanci podjęli za nim pościg. Gdy dojechał do domu, porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Na pomoc synowi ruszyli wiekowi rodzice.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem (11 maja) na terenie gminy Białopole. Patrol dzielnicowych z komisariatu w Żmudzi chciał zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Rover. Funkcjonariusze otrzymali sygnał, że kierujący nim 55-latek może być nietrzeźwy. Pojazd jednak nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli za nim pościg.

Reklama
Kierujący uciekał kilkaset metrów. W pewnej chwili wjechał na teren swojej posesji, porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Jednak już po chwili był w rękach mundurowych. Wtedy na pomoc synowi ruszyli 80-letni rodzice, którzy chcieli zapobiec jego zatrzymaniu.Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Dzisiaj (12 maja) będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze będą również wyjaśniać udział jego rodziców w tym zdarzeniu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama