REKLAMA
,
Gmina Chełm oświetli się ekologicznie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Gmina Chełm zdobyła ponad 2 mln zł na nowoczesne oświetlenie uliczne. To  środki unijne przyznane w ramach konkursu „Promocja niskoemisyjności”.

Reklama

W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie przedstawiciele miast i gmin województwa lubelskiego otrzymali w piątek (24 lipca) łącznie 41 mln złotych. Wśród nich znalazła się Gmina Chełm z dofinansowaniem w wysokości 2,2 mln zł.

To pieniądze na budowę i modernizację instalacji energooszczędnego oświetlenia. Środki przyznane zostały w ramach konkursu „Promocja niskoemisyjności” Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Początkowo władze województwa przeznaczyły na realizację konkursu ponad 20,6 mln zł środków unijnych. Zainteresowanie lokalnych samorządów było jednak tak duże, że kwotę dofinansowania uzupełniono o kolejne środki z UE oraz z budżetu państwa. Dzięki temu możliwe było dofinansowanie 31 projektów o łącznej wartości prawie 60 mln zł (dofinansowanie z UE to blisko 41 mln zł).

Oprócz Gminy Chełm, dofinansowanie projektów na instalację ekologicznego oświetlenia ulicznego otrzymały m.in. gminy Zamość, Kazimierz Dolny, Kraśnik, Głusk, Puławy.

Na zdjęciu: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA