REKLAMA
,
Gmina zmienia przewoźnika
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od poniedziałku (3 czerwca) mieszkańców Okszowa i Srebrzyszcza wozić będą autobusy firmy Finezja. Gmina Chełm zrezygnowała z przewozów linii nr 11, bo była za droga.

Reklama

Do tej pory mieszkańców Okszowa i Srebrzyszcza woził autobus nr 11 Chełmskich Linii Autobusowych, a także autobusy PKS, w tym szkolne. Takie rozwiązanie zapewniało dowóz mieszkańców tych miejscowości do szkół, miejsc pracy oraz powrotu do domów. W czerwcu to się zmieni.

Gmina Chełm od dłuższego czasu prowadziła negocjacje z nowymi przewoźnikami, wskazując na konieczność uruchomienia kursów także w soboty i na bieżąco analizowała rozkłady jazdy, w celu dostosowania ich do potrzeb podróżujących. Ostatecznie zdecydowano, że od czerwca na trasę do i z miejscowości Srebrzyszcze przez Okszów wchodzi nowy przewoźnik – firma FINEZJA.
Firma zatwierdziła już w Urzędzie Miasta Chełm rozkłady jazdy, ze zwiększoną w stosunku do dotychczasowego przewoźnika liczbą kursów.
Mieszkańcy Okszowa, Kozy Gotówki i Srebrzyszcza nadal też będą mogli korzystać z usług PKS, w tym autobusów szkolnych, a osoby dojeżdżające i wyjeżdżające z Okszowa – również z autobusów innych przewoźników kursujących w kierunkach do Rudy-Huty i Sawina przez Wólkę Czułczycką oraz Zarzecze.

Gmina Chełm tak tłumaczy zmiany:

Współpraca z Chełmskimi Liniami Autobusowymi kończy się ze względu na zbyt wysokie koszty funkcjonowania linii nr 11, które przewoźnik ten określił na kwotę znacznie przekraczającą możliwości budżetu Gminy Chełm, tj. ponad 500 tys. zł rocznie plus dochody ze sprzedaży biletów. Składową tej sumy jest bardzo wysoki koszt tzw. 1 wozokilometra wyliczony przez CLA na 8,87 zł brutto, podczas gdy inni przewoźnicy mogą zabezpieczyć kursy w ramach opłat za sprzedane bilety, a inni wozokilometr skalkulowali na kwotę około 3 zł, uwzględniając w tym przychody ze sprzedaży biletów.

Na trasie do Okszowa i Srebrzyszcza nowy przewoźnik umieścił już  na przystankach rozkłady jazdy i będzie realizował przewozy od poniedziałku, 3 czerwca br. na trasie: Srebrzyszcze, Koza Gotówka, Okszów, przy wiadukcie, przy Kamenie i przy Dworcu PKS, ze względu na ograniczenia korzystania z przystanków wprowadzone przez Radę Miasta Chełm.
Rozkłady jazdy, jak i trasa będą dostępne także na stronie internetowej Gminy Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA