REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Chełmianie uczcili 73 rocznicę Powstania Warszawskiego. Z racami i flagami wyszli na rondo św. Jana Pawła II. Galeria od Andrzeja Symoniuka.

Reklama
No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • za prawdą w historii

  AK walczyło z NSZ-ONR, który posądzany był o kolaboracje z Niemcami ? . Dobre . Czyli jak zwykle lewactwo rzuca oszczerstwa. Przez kogo był posądzany , chyba przez PPR-GL. ONR i Młodzież Wszechpolska miała tyle wspólnego z Niemcami , ze ci pierwsi byli mordowani przez tych drugich. Po wojnie lewactwo z UB morodowało AK i NSZ oraz NZW jako jako faszystów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zgadza się! Małolaty robią sobie ze tego hucpę , happeningi, piosenki, zabawa itd. Krzyczą” Chwała Bohaterom”, gdy tym czasem prawdziwi bohaterowie często dożywają swoich dni w ubóstwie i niedostatku! I nikt palcem nie kiwnie! Z drugiej strony co to ma być? Młodzież zaczyna pojmować Powstanie jako zabawę ,fajerwerki! Co to sztuka staną na rondzie i odpalać race! A zejdzcie do prawdziwych kanałów i przejdzcie się ze 2 kilometry w” goooowach po pachy”,jak to określiła uczetnicza powstania ” klęska w gównach po pachy”. Wtedy poczujecie namiastkę tego czym na prawdę było Powstanie! I zapamiętacie to na cale życie! Co trzeba robić lub czego nie robić żeby nie było potrzeby organizowania powstań ,zwłaszcza przegranych!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ch.ja pamiętacie. Ponad 200 tyś ludzi zginęło w Warszawie po to aby dzisiaj tępy łysol wycierający sobie mordę symbolem PW stał z flagą pseudopatriotycznej organizacji ONR w brunatnej koszuli w miejscu gdzie 73 lata temu wojska niemieckie mordowały Polaków. AK walczyło z NSZ-ONR, który posądzany był o kolaboracje z Niemcami. Dzisiaj każda łajza może nałożyć koszulkę z symbolem Polski Walczącej, tyle dla nich znaczy ofiara i tak zapytany co oznacza ten symbol powie że Powstanie Warszawskie. Pamięta się tylko o wydarzeniu, a dzisiaj powstańcy nie raz żyją w biedzie i nikt im nie pomaga.

  No votes yet.
  Please wait...
 • aaaaaaa i jeszcze jedno! Pomimo tak ogromnych strat ludzkich, łącznie zginęło ok .200 tys.powstańców i cywili nikt z dowództwa powstania nie zginął w walce ! Nawet sobie nikt w ” łeb nie strzelił”!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Żadne cele powstania ,polityczne , militarne nie zostały zrealizowane poza celami politycznymi Stalina. Pozbył się rękami Niemców poważnej, dobrze zorganizowanej siły politycznej! Miasto w odwecie zostało zburzone! Gen. Okulicki który najbardziej parł do wybuchu powstania miał w swoim życiorysie ” wątek sowiecki”. Na podjęcie decyzji duży wpływ miała agentura sowiecka w dowództwie AK ! Głównym beneficjentem tej tragedii był Stalin!

  No votes yet.
  Please wait...
 • ZABICIE JEDNEGO NIEMCA KOSZTOWAŁO ŻYCIE 10 POWSTAŃCÓW I 100 MIESZKAŃCÓW STOLICY. Którym Powstańcy w założeniu mieli przynieść wolność i zapewnić bezpieczeństwo.
  Jedynie co 15 powstaniec w chwili wybuchu powstania miał broń długą ze 170 nabojami.
  Według raportu z 5.X.1944 von dem Bacha przesłanego Himmlerowi, podczas zwalczania Powstania straty niemieckie wyniosły 1570 ludzi.
  – Okulicki nie widząc szans na sukces militarny, widział w Powstaniu, poprzez ogrom ofiar i zniszczeń, tylko krzyk protestu,
  – Po wojnie gen. Bór-Komorowski udzielając wywiadów deklarował, że za klęskę Powstania
  odpowiada on sam ale nie wycofał się z życia publicznego, przyjmował awanse na stanowisko Wodza Naczelnego i Premiera Rządu oraz ordery Virtuti Militari (Krzyż Kawalerski i Komandorski) i honoraria za publikowane pamiętniki z Powstania – co świadczy że był człowiekiem bez honoru.
  Od wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie zginęło mniej ludzi niż podczas Powstania!
  O bezsensownej tragedii Powstania Warszawskiego, mało kto wie poza Polską! I może lepiej. Świat nie musi znać kompromitujących kulis tej tragedii!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA