REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Na Górce: Wigilia dla samotnych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Samotna Wigilia to smutna perspektywa. Stąd pomysł gospodarzy Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej, by w tym roku zaprosić samotnych do wspólnego stołu.

Pomysł pojawił się w tym roku po raz pierwszy. Gospodarze Sanktuarium planują zorganizować wieczerzę wigilijną dla parafian samotnych, nie mających rodziny oraz tych, których rodziny są daleko, poza granicami i nie mają tu nikogo z bliskich.

Wigilijna kolacja odbędzie się 24 grudnia br., o godz. 15.

Jednocześnie parafia prosi mieszkańców miasta, by rozejrzeli się w swoim środowisku, poszukali takich osób, porozmawiali i zaprosili ich do siebie lub – w imieniu parafii – do bazyliki na Górce. Osoby zainteresowane udziałem w wieczerzy mogą się zgłaszać – lub ktoś może je zgłosić – do końca rekolekcji, w kancelarii lub zakrystii. Telefon do kancelarii parafialnej: 82 565 24 75.

Parafia deklaruje także, że w miarę możliwości, będzie starała się pomóc w dotarciu na kolację.

O północy 24 grudnia br. w chełmskiej bazylice rozpocznie się tradycyjna pasterka. Po mszy odbędzie się uroczystość przeniesienia figury Dzieciątka Jezus do szopki miejskiej na Placu Łuczkowskiego oraz wspólne dzielenie się opłatkiem.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*