REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Gratka dla miłośników fantastyki
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Miłośnicy Jakuba Wędrowycza, bohatera humorystycznych książek Andrzeja Pilipiuka, po raz kolejny spotkają się w Wojsławicach.

Konwent odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 21-23 lipca 2017 roku w miejscowym Zespole Szkół Publicznych.

Reklama

To właśnie w Wojsławicach, miejscowości liczącej około półtora tysiąca mieszkańców, autor umieścił akcję większości swoich opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza. Ten wiejski egzorcysta i bimbrownik zamieszkuje jednak w pobliskim Starym Majdanie. Opowieści o nim są pełne rubasznego dowcipu, horroru i fantastyki.

W tym roku spodziewamy się przyjazdu blisko 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza nas kilku literatów. Wśród nich będzie oczywiście Andrzej Pilipiuk – zapowiadają organizatorzy.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Impreza ma przede wszystkim charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach w których ulokował opowiadania. Oprócz ttego uczestnicy mogą wziąć udział w: spotkaniach autorskich, prelekcjach popularnonaukowych, panelach dyskusyjnych, konkursach i grach terenowych, rozgrywkach w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazach walk, pokazach tańca i koncertach.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Więcej informacji na stronie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama