REKLAMA
,
Gratka dla miłośników fantastyki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miłośnicy Jakuba Wędrowycza, bohatera humorystycznych książek Andrzeja Pilipiuka, po raz kolejny spotkają się w Wojsławicach.

Konwent odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 21-23 lipca 2017 roku w miejscowym Zespole Szkół Publicznych.

Reklama

To właśnie w Wojsławicach, miejscowości liczącej około półtora tysiąca mieszkańców, autor umieścił akcję większości swoich opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza. Ten wiejski egzorcysta i bimbrownik zamieszkuje jednak w pobliskim Starym Majdanie. Opowieści o nim są pełne rubasznego dowcipu, horroru i fantastyki.

W tym roku spodziewamy się przyjazdu blisko 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza nas kilku literatów. Wśród nich będzie oczywiście Andrzej Pilipiuk – zapowiadają organizatorzy.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Impreza ma przede wszystkim charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach w których ulokował opowiadania. Oprócz ttego uczestnicy mogą wziąć udział w: spotkaniach autorskich, prelekcjach popularnonaukowych, panelach dyskusyjnych, konkursach i grach terenowych, rozgrywkach w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazach walk, pokazach tańca i koncertach.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Więcej informacji na stronie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA