REKLAMA
,
Grupa przestępcza rozbita
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grupa zajmowała się przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy do Polski oraz krajów Europy Zachodniej. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ostatnio w tej sprawie pięć kolejnych osób.

Reklama

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, działając pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa zajmowała się przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy do Polski oraz krajów Europy Zachodniej.

Pod koniec kwietnia br. na terenie woj. lubelskiego doszło do zatrzymania pięciu obywateli Polski. Jest to już kolejny etap prowadzonego śledztwa, w ramach którego wcześniej zatrzymano 51 członków grupy przestępczej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w okresie od czerwca 2013 r. do grudnia 2018 r., na terenie województwa lubelskiego, a także na terytorium Ukrainy działała zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie organizowali przemyt wyrobów akcyzowych z terytorium Ukrainy do Polski, przez rzekę graniczną Bug. Następnie towar był pakowany do pojazdów i rozwożony do różnych miejsc na terenie kraju i za granicę.

Sprawcy sprowadzali, nabywali, przechowywali i przewozili wyroby akcyzowe w postaci nie mniej niż 5 mln paczek papierosów nie oznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy i bez zgłoszenia celnego. Tak narazili Skarb Państwa na uszczuplenie celne i podatkowe w łącznej wartości około 70 mln zł.

W trakcie działań funkcjonariusze przeszukali również kilka posesji, na których ujawnili i zabezpieczyli mienie (środki finansowe oraz pojazdy) o łącznej wartości 1,8 mln zł.

Wobec dwóch osób zatrzymanych, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Zaś wobec pozostałych zatrzymanych, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA