REKLAMA
,
Gwiazdy, biesiada i potańcówka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami trzecia odsłona Festiwalu Kolory Muzyki.  Trzy letnie weekendy wypełnią nam koncerty gwiazd, ale także biesiada i retro-potańcówka.

Reklama

W tym roku do Chełma przyjadą z koncertami: Cleo, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska oraz Ms. Obsession. Festiwalowe imprezy odbywać się będą od 20 lipca do 4 sierpnia, w trakcie trzech kolejnych weekendów.

Chełmski Dom Kultury przygotowuje też niespodzianki, podczas których będzie okazja podziwiania osiągnięć lokalnego rynku muzycznego. Ciekawie zapowiada się biesiada „Reczka, Rzeczka i Poleczka”. W założeniu ma to być rodzinne spotkanie w stylu ludowym. Będą więc występy kapel i zespołów ludowych, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz Rokiczanki.  Zabawie towarzyszyć będzie degustacja polskich produktów kuchni regionalnej, kiermasz rękodzieła, gry, konkursy i zabawy.

„Pardon, to tu?” to z kolei hasło retro-potańcówki. Za jej sprawą uczestnicy przeniosą się w klimaty przedwojennego miasta. Będzie okazja zatańczyć m.in. do utworów wykonywanych swego czasu przez Mieczysława Fogga, Hankę Ordonównę, Zulę Pogorzelską czy Eugeniusza Bodo. Do programu już przygotowuje się nowa chełmska Orkiestra z Kina Corso. Tworzą ją w większości artyści znani chełmianom z programu Opole Osiemdziesiąt. Organizatorzy sugerują, by już teraz pomyśleć o strojach nawiązujących do epoki.

Tegoroczne koncerty odbywać się będą w trzech różnych miejscach. To dlatego, że chełmianie w internetowej sondzie nie mogli się zdecydować, czy chcą się bawić na placu Łuczkowskiego, w parku, czy może jeszcze gdzie indziej. Ostatecznie stanęło na tym, że każdy muzyczny weekend odbywać się będzie gdzie indziej.

A oto program Festiwalu Kolory Muzyki 2018 w Chełmie:

Park Miejski:
20 lipca – Andrzej Piaseczny
20 lipca – Ms. Obsession
21 lipca – „Reczka, Rzeczka i Poleczka” czyli Biesiada Chełmska

Plac Łuczkowskiego:
27 lipca
– Kasia Kowalska
28 lipca – Retro potańcówka Pardon, to tu?

Plac Gdański/ulica Strażacka:
3 sierpnia
– Cleo
4 sierpnia – Sarsa

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA