REKLAMA
,
Handlowali kradzionym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 600 tys. zł warte są części samochodowe, które zabezpieczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pochodziły z samochodów kradzionych na terenie UE.

Reklama

Funkcjonariusze Placówek SG w Hrebennem, Dorohusku i Dołhobyczowie, we współdziałaniu z policjantami z Katowic, prowadzili działania pod kątem zwalczania przestępczości samochodowej oraz handlu używanymi częściami pochodzącymi z kradzieży. Efekt: odzyskali części warte 600 tys. zł. Szacunkowa wartość skradzionych pojazdów, z których one pochodziły to około 8 milionów złotych.

Działania prowadzone były na terenie województwa śląskiego. Przeszukano teren trzech firm, gdzie prowadzony był na dużą skalę handel częściami samochodowymi. W wyniku kontroli ujawniono szereg podzespołów samochodowych z pojazdów różnych marek, skradzionych na terenie Unii Europejskiej, głównie we Włoszech i Francji w latach 2010-2019.
Odzyskane części to m.in.: silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, elementy karoserii, elementy wnętrza pojazdów (fotele, boczki drzwi, deski rozdzielcze) oraz baterie hybrydowe i inwertery.
Handel kradzionymi częściami odbywał się na aukcjach internetowych, a także bezpośrednio u sprzedawców. Kradzione elementy pojazdów sprzedawane były w Polsce i Słowacji w formie sprzedaży bezpośredniej i wysyłkowej.Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA