REKLAMA
,
Harcerze ze Światłem Pokoju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Chełmie. A jak chcecie to jutro, 21 grudnia, trafi do waszych domów. Będą je roznosić harcerze.

Reklama

W poniedziałek (21 grudnia) dorośli instruktorzy ZHP Hufiec Chełm wyruszą ze sztafetą Betlejemskiego Światła Pokoju.
O godz. 17:00 harcerze rozpoczną swój marsz z kilku miejsc: Aquapark, Kościół Św. Rodziny, Piekarnia Grela ul. Szymanowskiego, Carrefour, Lidl ul. 3 Maja, Wendo Park, Szkoła Podstawowa Nr 8, Kościół Miłosierdzia Bożego, Szkoła Podstawowa Nr 4 i zmierzać będą na Plac Łuczkowskiego.

– Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wyszli na ulice z latarenkami i zabrali do swoich domów Światło symbolizujące pokój i miłość, którą przynosi nowo narodzona Dziecina – zachęcają harcerze.

Instruktorzy o godz.  17:45 spotkają się na placu, by odśpiewać „Światło z Betlejem”. Szczegółową mapę trasy ze światłem znajdziecie na stronie ZHP Hufiec Chełm.

***

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia. Pierwotnie zapalono go w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Po uroczystej mszy odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich w kraju. W tym roku komendantka pwd. Elżbieta Rybak odebrała Światełko 13 grudnia (na zdjęciu). Teraz harcerze rozproszą je wśród mieszkańców Chełma.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA