REKLAMA
,
Haszysz w podłodze auta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Próbę przemytu 83 kg haszyszu udaremniono na przejściu granicznym w Dorohusku. W tym roku to największy ujawniony przemyt narkotyków.

Reklama
Towar zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. W tym roku jest to jedno z większych ujawnień narkotyków na granicy w woj. lubelskim. Ujawnienie możliwe było dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej i służby celno-skarbowej.
Narkotyki próbował wwieźć na Ukrainę obywatel Litwy. Paczki z haszyszem, o łącznej wadze ponad 83 kg, mężczyzna ukrył w odpowiednio przerobionej podłodze samochodu osobowego.  Szacunkowa wartość rynkowa narkotyku to ponad 5 mln złotych. W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała Idea – pies służbowy SG szkolony do wykrywania substancji narkotycznych.
Sprawę do dalszego postępowania przejęła Straż Graniczna. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku nie dopuścili do przemytu narkotyków o wartości ponad 16 mln zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA