REKLAMA
,
Historyczny mural w Cycowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mural poświęcony jest 7. Pułkowi Ułanów Lubelskich oraz 100-leciu Bitwy Pod Cycowem. Jego otwarcie zaplanowano na piątek, 27-go listopada.

Reklama

Otwarcie muralu odbędzie się dzisiaj (27 listopada) w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie.

Malowidło powstało dzięki współpracy cycowskiego Zespołu Szkół i Ministerstwa Obrony Narodowej. Prace nad obrazem trwały około tygodnia i kierował nimi dr Mateusz Rokicki, absolwent ASP w Warszawie, autor około stu murali w całej Polsce. Pomogli mu artyści z Live Media Crew.

Cycowski mural jest elementem „Lubelskiego Szlaku Bitwy Warszawskiej”. Projekt ten realizowany jest w 100-lecie Bitwy Warszawskiej na terenie województwa lubelskiego. W ramach pomysłu muralami upamiętniono bitwę pod Cycowem oraz bitwy pod Hrubieszowem i Komarowem.

Całość projektu znajdzie swoje podsumowanie na wystawie, którą przygotowuje Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Natomiast w poniedziałek (30 listopada) dla uczniów szkoły przewidziano webinaria na temat muralu i jego treści z historykiem drem Piotrem Krukowskim, autorem książki „Bitwa Zamojska 1920”.

Napisz komentarz
 • Kapitalna sprawa. Mógłby podobny powstać w Chełmie

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA