REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Hrubieszowska doczeka się remontu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełm otrzyma z ministerialnej puli ćwierć miliona złotych na remont dalszej części ul. Hrubieszowskiej.

Pieniądze na remont udało się zdobyć z Ministerstwa Rozwoju w ramach tzw. subwencji ogólnej. Urzędnicy złożyli projekt w marcu tego roku. Przed kilkoma dniami wpłynęło oficjalne pismo o przyznaniu dofinansowania. Pozyskane przez miasto pieniądze to nieco ponad 250 tys. złotych. Wartość całego remontu przekroczy na pewno pół miliona. Pozyskane dofinansowanie stanowić może nie więcej niż 50% całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

– Pracami chcemy objąć odcinek tej ulicy od mniej więcej skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Kilińskiego  – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz.

Zgodnie z założeniami prace dotyczyć mają wymiany krawężników, nawierzchni asfaltowej oraz wykonania nowego oznakowania poziomego, w tym przejść dla pieszych. W najbliższych tygodniach Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosi przetarg na wykonawcę. Roboty drogowe na ul. Hrubieszowskiej prowadzone będą najprawdopodobniej w trakcie tegorocznych wakacji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Pod koniec ubiegłego roku też miała być remontowana Hrubieszowska oraz Włodawska ale remont się nie odbył. Czy ktoś wie coś o tym? Dlaczego tak się stało?

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *