REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. I LO znów najlepsze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie znów jest liderem w mieście. Magazyn Perspektywy ogłosił coroczny ranking liceów i techników w Polsce.

Reklama

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie drugi rok z rzędu przewodzi rankingowi liceów w mieście. Wprawdzie z ubiegłorocznej pozycji 341. w kraju, spadło na miejsce 360., to i tak jego pozycja chełmskiego lidera jest niezagrożona.

Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera z pozycji 714. przed rokiem wspięło się teraz na miejsce 673. w kraju. 

***

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) w Warszawie (najlepsze technikum). Ranking został przygotowany przez Perspektywy już po raz dwudziesty trzeci.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – piszą autorzy zestawienia.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jak wypadły chełmskie licea?

Tegoroczny ranking potwierdził pozycję I LO jako lidera liceów w Chełmie (360. miejsce w kraju). Zauważyć jednak trzeba, że po roku szkoła spadła w ogólnopolskim zestawieniu o 19 pozycji. 
W skali województwa lubelskiego daje to szkole 17. miejsce (oczko wyżej niż przed rokiem).

Z kolei II LO w Chełmie, które jeszcze dwa lata temu przewodziło liście chełmskich szkół, powoli wspina się w rankingu. Z miejsca 714. przed rokiem, teraz jest na pozycji 673. 
Jak więc widać, dystans do lidera maleje.

Najlepsze na Lubelszczyźnie kolejny rok z rzędu okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie (18. miejsce w kraju).

A jak wypadły w rankingu licea z mniejszych miast? I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie rok temu było na na 450. miejscu, a teraz spadło na miejsce 584.
Natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie rok temu zajmowało 549. miejsce, a teraz podskoczyło na pozycję 448. 

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Pełny ranking liceów w kraju znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking Perspektywy przygotowują

dla techników.

Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – ponownie 5. miejsce w kraju.

W rankingu dobre miejsca zajęły też dwa chełmskie technika. Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM zajęło 185. miejsce (rok temu 197), a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie wyskoczyło w tym roku na miejsce 188 (rok temu poza najlepszą 500-tką).

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Pełny ranking techników w kraju znajdziecie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • 17 miejsce w tzw.woj.lubelskim – super to smutne,wręcz tragiczne.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Niestety mamy coraz więcej głąbów. Co widać na ulicach i marszach Julek

   No votes yet.
   Please wait...
   • Mnie osobiście,to bardzo przykre,bo w roku gdy zdałem maturę byliśmy w czołówce liceów tzw.województwa lubelskiego.

    No votes yet.
    Please wait...
 • 2 połowa 3 setki – nie jest to radosne.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA