REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

W tym roku mija dwadzieścia lat od nadania  II Liceum Ogólnokształcącemu imienia Generała Gustawa Orlicz-Dreszera.

Główne obchody  Dnia Patrona i 20- lecia nadania imienia II Liceum Ogólnokształcącemu w Chełmie rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Kazimierza. Uczestnicy  jubileuszowej uroczystości wspominali wydarzenia z 15 czerwca 1996 r., kiedy to Szkole oficjalnie nadano imię Generała Gustawa Orlicz – Dreszera oraz oddzielnym aktem przyznano prawo do posiadania sztandaru.

O kuluarach nadania imienia opowiadali dyrektor II Liceum w latach 1991 – 2002 – pan Marek Sikora oraz wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum, autor i redaktor licznych publikacji o Patronie – pan Jan Paszkiewicz. Wspominano nauczycieli i uczniów, którzy tworzyli  historię II LO oraz wizyty córki Patrona śp. Aleksandry Orlicz – Dreszer w murach szkoły. Zgodnie z tradycją II Liceum w Dniu Patrona uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar II LO i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Dreszera.

Jak co roku w Dniu Patrona ogłoszono wyniki Konkursu wiedzy o życiu i działalności gen. Gustawa Orlicz – Dreszera dla klas I. Uroczystość uświetniły występy Szkolnego Chóru „Rapsodia”, recytatorek z Grupy Teatralnej „Impresja” oraz film o Patronie zrealizowany przez Szkolny Klub Filmowy „Dreshwood”.

Fot. II LO  w Chełmie

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Szkoda,że tak nas mało.Pozdrawiam.

  No votes yet.
  Please wait...
 • A dlaczego teraz,a nie 15 czerwca?A może lepiej na początku listopada,bo to 2-4 listopada Dreszer na rozkaz Piłsudskiego wyzwalał Chełm od Austriaków.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Nie macie własnego zdania?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *