REKLAMA
,
Imiona dla rond przegłosowane
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy radni przegłosowali wczoraj uchwały o nadaniu imion dwu – dotąd bezimiennym – rondom w mieście. Propozycje złożyli radni z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Podczas wczorajszej (16 czerwca) sesji Rada Miasta Chełm przyjęła uchwałę o nadaniu imienia Marii i Lecha Kaczyńskich rondu u zbiegu Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ulicy Wojsławickiej. Radni klubu PiS postanowili w ten sposób uhonorować dokonania oraz pamięć tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.
Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, od głosu wstrzymało się pięciu.

Z kolei rondo u zbiegu Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, ul. Hrubieszowskiej i ul. Żwirki i Wigury nazwane zostało imieniem por. Henryka Lewczuka ps. „Młot” (1923-2009). Nowy patron to polski żołnierz, działacz emigracyjny i polityk, członek Armii Krajowej oraz organizacji Wolność i Niezawisłość, poseł na Sejm IV kadencji.

Obie uchwały wejdą w życie po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Napisz komentarz
 • Tak to się w naszej histori porobiło, że jeszcze chyba nikt kto wojował z naszą pamięcią, naszych przodków i mam nadzieję naszą, nie wygrał i nie wygra. To wszystko co widzimy, to tylko jeden z epizodów w naszej historii jak wiele podobnych mu z przeszłości – starsi resztę sobie dopowiedzą, a młodsi niech od nich usłyszą, jeżeli na lekcjach nie uważali. Pamięć ludzka i przekazy pozostają, i z tym ci – dzisiaj wyznaczajacy lokciami i kolanami (i nie tylko) jedynie słuszną rzeczywistość muszą się zmierzyć, pozostając na przyszłość jednak na przegranej pozycji. W jednym z dawniejszych polskich filmów o historii Polski usłyszeć można zdanie, że „pieśń z każdego lochu ucieknie, ekscelencjo” (Czarne Chmury). To już jest rola dla tych ojców czy dziadków, którzy zachowali trzeźwość i rozsądek w tym pospolitym zaczadzeniu i dadzą w przyszłości świadectwo współczesnym tzw. bohaterom, tak jak robili to w swoim czasie od dawien dawna ich przodkowie.

 • Młot był nie tylko bohaterem. I piszę to z pełną świadomością osoby, która zna relację o „bohaterstwie” tego człowieka od żyjącego jeszcze świadka wydarzeń tych czasów powojennych. Cytuję: „to bandyta był, na ludzi napadał” Kaczyńscy to też bohaterowie, jakich potrzebuje nasze miasto. Kiedyś wszystko było im. Lenina, a teraz Kaczyńskiego. Są siebie warci

 • Mania pseudokultu Kaczyńskich dotarła do Chełma – smuci mnie to.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA