REKLAMA
,
Most połączy Polskę i Ukrainę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tegoroczne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa zaczynają się już dziś (11 sierpnia). Most pontonowy na Bugu tradycyjnie połączy polskie Zbereże z ukraińskimi Adamczukami. Będzie można z niego korzystać przez pięć dni, pieszo lub na rowerze.

Przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem po obydwu stronach granicy. W ubiegłym roku granicę przekroczyła rekordowa liczba osób, bo blisko 50 tysięcy. Jak będzie tym razem?
Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa – wzorem lat ubiegłych –  rozpoczną się uroczystym przecięciem wstęgi i otwarciem mostu pontonowego.  Odbędzie się to o godz. 9, w piątek 11 sierpnia br. Dni Dobrosąsiedztwa to nie tylko możliwość przemieszczania się pomiędzy dwoma krajami, ale także mnóstwo innych okazji do wzajemnego bliższego poznania się mieszkańców obu stron Bugu. Imprezie towarzyszyć będą m.in. Jarmark Nadbużański, zawody sportowe, konferencje, zawody wędkarskie, spływy kajakowe, występy artystów z Polski i Ukrainy.  Szczegółowy program.

Reklama

Ponadto uruchomiona zostanie komunikacja prywatna nad Jezioro Świtaź i do Szacka.

Przez granicę

Do przekroczenia granicy konieczny jest paszport. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej będą dokonywać odpraw w następujących godzinach:
11 sierpnia (piątek) – 9:00-22:00
12-15 sierpnia (sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek) – 8:00-22:00
Celem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest aktywizacja współpracy transgranicznej samorządów i mieszkańców terenów przygranicznych w budowaniu wzajemnego zaufania, promocja walorów przyrodniczo-turystycznych Polesia poprzez organizację aktywnych form wypoczynku oraz propagowanie miejscowości Zbereże i Adamczuki jako lokalizacji stałego drogowego przejścia granicznego.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A kiedy w koncu stale mosty.Ruch bezwizowy,sasiedztwo,to dalej puste hasla?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA