REKLAMA
,
Inauguracja w amfiteatrze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Miastu właśnie przybył nowy ośrodek kultury. Otwarcie amfiteatru w Kumowej Dolinie będziemy świętować cały weekend!

Reklama

Remont obiektu nieco się przeciągnął, ale wreszcie będziemy mogli zobaczyć efekty włożonych tam kilkunastu milionów złotych (85% to dofinansowanie z funduszy unijnych) i trwających prawie rok prac budowlanych.
Amfiteatr w Kumowej Dolinie przeszedł gruntowną modernizację – zmienił się z budynek, scena, widownia i otoczenie. Budynek i scena zyskały m.in. ocieplenie, nowe oświetlenie, nagłośnienie, sieć teleinformatyczną i inne niezbędne urządzenia techniczne.
Na widowni jednorazowo zmieści się około 2,5 tys. widzów.

Na otwarcie lata 80-te

Na inaugurację działalności amfiteatru wraca największa produkcja muzyczna ChDK – Koncert „Opole ’80”. Dwie edycje tego widowiska zgromadziły na spektaklach kilkanaście tysięcy widzów. Jak będzie tym razem?

Koncert będzie odwzorowaniem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie zaprezentują się chełmscy artyści, którzy wcielą się w rolę największych gwiazd naszej muzyki rozrywkowej. Usłyszymy m.in. niezapomniane przeboje z repertuaru Izabeli Trojanowskiej, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, zespołów Maanam, Perfect czy Vox. Artystom będzie towarzyszyć festiwalowa orkiestra, złożona z najlepszych chełmskich muzyków.

Chcemy przenieść widzów w świat polskiej piosenki lat osiemdziesiątych. Dlatego zarówno wokaliści, tancerze, chórki i konferansjerzy, jak również towarzysząca im orkiestra, wystąpią w kostiumach i charakteryzacji zbliżonych do stylizacji artystów oryginalnie występujących na opolskim festiwalu. Scenografia także będzie ściśle nawiązywać do festiwalowych dekoracji, a więc nie zabraknie podświetlanej podłogi i specjalnych, charakterystycznych iluminacji – zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy do amfiteatru w Kumowej Dolinie, w piątek, 31 maja, godz. 20.30. Bilety po 25 zł.

Sobota dla dzieci

1 czerwca to impreza Kolorowy Dzień Dziecka. Od godz. 14.00 szykują się zabawy, ale także nauka bezpiecznego poruszania się po drogach. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest „Bezpieczny rowerzysta z CEMEX-em”.

W programie m.in.:

– liczne konkursy z nagrodami
– „Rajd Żółwi” – konkurs przeznaczony dla cyklistów w wieku 5-16 lat, z własnym sprawnym technicznie rowerem (nagroda główna – rower ufundowany przez firmę CEMEX)
– warsztaty malarskie i mozaikowe
– malowanie twarzy
– dmuchane wesołe miasteczko
– świat gier planszowych
– cykl zabaw połączonych z edukacją dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drodze, chętni będą mogli wsiąść do samochodu ciężarowego i zapoznać się z polem widzenia kierowcy
– bezpłatny serwis dla rowerzystów
– prezenty w postaci akcesoriów rowerowych

Na scenie odbędą się pokazy grup artystycznych z Chełmskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

Współorganizatorami tegorocznego święta są: Dariusz Grabczuk Przewodniczący Rady Miasta Chełm, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie oraz firma Cemex Polska organizująca wydarzenie dla najmłodszych rowerzystów dotyczące bezpiecznego zachowania na drogach.

Projekt finansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie.
Udział we wszystkich przewidzianych atrakcjach jest bezpłatny!

Na rockowo

W niedzielę, 2 czerwca, Kumową Dolinę zdominuje rock w wykonaniu Lady Pank.

Legendarny polski zespół rockowy założony został w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.

Zapraszamy do amfiteatru w Kumowej Dolinie w niedzielę, 2 czerwca, godz. 20.30. Bilety po 45 zł.

Bilet na ławkę

Bilety na piątek i niedzielę są do nabycia w kasach ChDK i CKF Zorza lub za pośrednictwem strony internetowej.
I jeszcze jedna ważna informacja dla kupujących bilety: na biletach wstępu do amfiteatru będziecie mieli oznaczony wybrany sektor i ławkę. Nie ma natomiast oznaczonych miejsc indywidualnych.

Wybierzcie autobus

Chełmskie Linie Autobusowe przygotowały specjalne kursy do Kumowej Doliny, obowiązujące 31 maja, 1 czerwca i 2 czerwca.
Z uwagi na niewielką liczbę utwardzonych miejsc parkingowych w amfiteatrze oraz dużą ilość opadów, które raczej nie pozwolą na korzystanie z parkingów nieutwardzonych, sugerujemy skorzystanie z tej oferty. Szczegóły na stronie CLA: http://cla.net.pl/07_info/2019_ImprezyKumowa/Ogloszenie_Kumowa_Dolina_Imprezy.htm

Napisz komentarz
 • No to nieźle Cię wzięło… Tylko dla czego bmx zacząłeś jak mi się wydaje wylewać te swoje bóle na mnie, choć jak wspominałem nie jestem związany w żaden sposób z ChDK.Wręcz unikam kontaktów z co niektórych względów o których piszesz. Racji masz dużo nie przeczę, prawie się z Tobą zgadzam. To co się obecnie dzieje w chełmskiej kulturze to pokłosie niemiłosiernie długiego kierowania w UM tym działem przez pewne persony rodem z parku jurajskiego. Betonowe głowy nie akceptujące nic, co by wyszło nie spod ich „skrzydeł”. Więc mamy, co mamy.
  Wspominasz coś o inteligencji kulturalnej. Akurat mnie to kojarzy się z bohemą artystyczną. Charakterni ludzie, i nie tylko „grający” ale nawet potrafiący ją tworzyć, czy zaaranżować. To nie bierze się z niczego. To wyjątkowe zamiłowanie do muzyki, które popycha człowieka by być organicznie jej częścią. Poprzez wieloletnią, morderczą, ale bardzo satysfakcjonującą pracę z instrumentem, czy nad partyturą to się udaje. To dużo, dużo większe zadowolenie niż bycie tylko słuchaczem. Czaisz niuans? Na takie środowisko trzeba latami pracować. Musi być przychylność animatorów kultury i różnorodna edukacja artystyczna. To rozwija wszystkich, nawet tych, któży przez moment z tym się zetkną. Czy wiesz, że edukację muzyczną w Chełmie prowadzi sporo ludzi z zewnątrz, z innych miast? Zapewniam, że nie jest to do końca dobre. Ktoś taki zrobi swoje minimum z kontraktu i wraca do siebie. Nie specjalnie zależy mu na tym co po nim tutaj wykiełkuje. Takie czasy. Mamona rządzi. Koło się zamyka. Resztę można sobie dopowiedzieć.
  Muzyka łagodzi obyczaje – jak to mawiał Jerzy Waldorff. W niej jest miejsce dla wszystkich – słuchających i tych nieco wyżej wtajemniczonych – „grających”. Dobrze, że są ludzie tacy jak Ty, którym jeszcze zależy. Gdyby jeszcze nie ta polityka. To wszystko zatruwa…

 • „Tutejszy”
  Ta oferta to ” gminny ośrodej kultury”, nikomu nie ubliżając. Tyle że kasa już nie „gminna” tylko conajmniej ” wojewódzka”. Dodam że z naszych podatków. Kilka milionów rocznie. Tyle małych ” mieścin” dużo mniejszych od Chełma ma tę ” inteligencję kulturalną” i potrafi organizować imprezy z pomysłem, nawet międzynarodowe stając się Metropoliami w tym momencie. Tylko nie u nas . U nas króluje PAŹDZIEŻ!
  Ja nie ma nic przeciwko temu , bawcice się. Tylko za swoje. A wy jeszcze chcecie żebym wam dopłacał. Chetnie zapłacę ale za coś ekstra , tym bardziej lokalnego.
  Chcecie zrobić ze mnie idiotę.Nie ma zgody! Przynajmniej mojej!

 • „Tutejszy”! Dzięki za refleksje , coś w tym jest! Miło.
  Powiem wprost, to frustracja. Tyle małych mieścin , dużo mniejszych od Chełam stać na
  ” inteligencje kulturalną” a u nas ” paździeż”.
  Jakie tam mają pomysły na imprezy i to międzynarodwe w tych „mieścinach” Wielkich Kulturalnie.
  Nawet Metropoliach, tak ozna powiedzić.
  Przykłady można mnożyć. A tu, szkoda gadać! Ból i Rozpacz! Naturalne odczucie.
  Serce człowiek boli jak na to spojrzy.

  P.s nie myl pojęć pomiędzy tych co „grają muzykę” a tych co ją kochaką!
  Czaisz, niuans?

 • bmx co Ty łykasz, że tyle w tobie jadu i siły niszczycielskiej? Metrykalne stary nie jesteś bo tekst wklepujesz mistrzowsko. W czym rzecz? Lokalna polityka Cię w krzaczory wpuściła? Oceniasz ludzi którzy coś potrafią zagrać nie mając jak mniemam chociażby podstawowej wiedzy o zapisie nutowym? Wiesz co to fermata, crescendo czy obiegnik w muzyce? Pewnie jesteś jednym z tych ekspertów muzycznych co doskonale się znają, ale nic nie potrafią zagrać, bo po co się wysilać? Chcesz wysokiego standardu, to wał na koncerty za kilka stów i więcej – przecież Cię na to stać. Jak nie stać, to siedź w chałupie.
  P.S. Jakby co, to nie po drodze mi ze środowiskiem Chdk bo to inna bajka. Miej się.

 • „Z uwagi na niewielką liczbę utwardzonych miejsc parkingowych w amfiteatrze oraz dużą ilość opadów, która uniemożliwi korzystanie z parkingów nieutwardzonych, sugerujemy skorzystanie z tej oferty…” chyba w domu………..

  Tak czytamy na stronie ChDK. Czyli miliony kasy w ” błoto”! Tak się kończy ” chełmska kultura paździerzowa” w wykonaniu akwizytorki reklam. O zadaszeniu nie wspominam. Ciekawe ile osób się tam wybierze , jeszcze zapłaci kasę żeby tłuć się autobusem albo brnąć po kolana w błocie , do tego jeszcze zmoknąć lub zmarznąć. Podejrzewam że szału nie będzie. Lepiej jest już wsiąsć w samochód i pojechać do Lublina i tam przyjemnie spędzić czas!” Paździeż” w Chełmie rządzi. A teraz dyrektorem w mieście od promocji i kultury został jakiś „przecietny grajek” zamiast manager i teraz chce żeby ludzie mu wymyślili jak prować miasto a on za to weźmie kasę z naszych podatków. ! Skąd tyle głupoty w tym mieście? To już zaczynają być piętrowe konstrukcje! Powinniśmy to opatentować , to może parę groszy wpaddnie! hehehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA