REKLAMA
,
Infolinia wparcia w walce z epidemią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

800 100 115 – to numer infolinii wsparcia dla ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych. Wczoraj uruchomili ją żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna 800 100 115. Tu mogą oczekiwać wsparcia ośrodki pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, a także inne instytucje pomocowe. Linię obsługują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzwoniąc pod ten numer pracownicy placówek i organizacji pomocowych mogą przez całą dobę przekazywać wnioski o wsparcie ich działań w terenie i o pomoc dla ich podopiecznych. Żołnierz obsługujący infolinię przekaże taką informację koordynatorowi z właściwej brygady, który zajmie się realizacją zadania.

Infolinia ma być narzędziem pomocniczym. Będzie można z niej skorzystać, kiedy zawiodą inne możliwości złożenia wniosku o pomoc. Np. przez internetową aplikację „Platforma wsparcia WOT” czy tradycyjnie – za pomocą pisma czy faksu.

„Platforma wsparcia WOT”

Przypomnijmy, jeszcze wiosną tego roku WOT uruchomiły aplikację „Platforma wsparcia WOT”. Cały czas działa. To aplikacja webowa dostępna pod adresem: https://pomocwot.ron.mil.pl. Mogą z niej korzystać tylko zarejestrowane podmioty.

Aby dokonać rejestracji, należy wysłać e-mail z wnioskiem o rejestrację na adres: pomocwot@mon.gov.pl. W odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzymuje pełen dostęp do usługi.

Dotychczas składane wnioski dotyczyły głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji. Terytorialsi pomagają też przy robieniu zakupów i dostarczania leków, wspierają personel ośrodków pomocy społecznej i placówek medycznych.

Uruchomienie telefonicznej infolinii jest kolejnym działaniem WOT w ramach wsparcia działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA