REKLAMA
,
Inkubator dla przedsiębiorczych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwie firmy zgłosiły się na ogłoszony przez miasto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Czy miasto wybierze którąś z nich?

Reklama

Na ogłoszony przez władze Chełma przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej zgłosiły się dwie firmy – jedna z Lublina i jedna z Warszawy. Trwa sprawdzanie ofert. Niebawem dowiemy się, czy miasto zdecydowało się wybrać którąś z nich.

Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej to jeden z ciekawszych pomysłów na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście.
Miasto planuje budowę Centrum na miejskich terenach inwestycyjnych w rejonie ul. Ceramicznej. Na terenie około 4,3 hektara stanąłby kompleks produkcyjno-biurowy, w którym mogłoby rozpocząć działalność nawet kilkadziesiąt firm. Na centrum składać się mają hale produkcyjne i magazynowe o łącznej powierzchni około 7 tysięcy mkw, część biurowa, drogowa sieć wewnętrzna, parkingi, itd.
Centrum służyć ma wspieraniu przedsiębiorców, głównie młodych osób, które mają pomysły na własną firmę, a nie zawsze dysponują odpowiednimi funduszami na start. Dostęp do centrum na pewno ułatwi im rozpoczęcie biznesu. Przedsięwzięcie przewiduje również dofinansowania dla nowo tworzonych firm.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na około 22 mln zł, z czego większość pochodzić ma ze środków unijnych. Inwestycja realizowana ma być w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Jeszcze w ubiegłym roku władze Chełma podpisały preumowę na dofinansowanie przedsięwzięcia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Zbych,a moze warto zebrac sie do kupy I stworzyc ekipe ktora ruszy?Gorzej napewno nie bedzie,bo jakby moglo,to by bylo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nastepny,tzw punktowy temat,a problem w tym,ze Chelm na gospodarczej mapie Polski nie istnieje,to zreszta problem calego naszego regionu,zamojskie tez ma podobne problemy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy dla swoich żołnierzy. Czytaj postkomuchów Pani Prezydent. To takie proste, a Wy tu wielkie filozofie i mądre sentencje wyciągacie ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • bez porównania mądrzej było tam umieścić centrum biznesu, przynajmniej przy szlaku komunikacyjnym a to będzie pięta achillesowa lokalizacji na Ceramicznej.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA