REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Izolatorium dla lżej chorych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przy chełmskim szpitalu utworzone zostało izolatorium. Trafią tu pacjenci, którzy mają pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale nie wymagają hospitalizacji. To jedno z ośmiu takich miejsc w województwie lubelskim.

Reklama

W województwie lubelskim przy 8 szpitalach zostały powołane izolatoria. Przebywają w nich pacjenci, którzy mają pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale choroba przebiega u nich bezobjawowo lub ich stan jest na tyle dobry, że nie wymaga hospitalizacji. Dzięki temu nie zajmują oni miejsc przeznaczonych do ratowania osób, które są w znacznie poważniejszym stanie – poinformował wojewoda lubelski, Lech Sprawka.

Izolatoria powstały przy szpitalach w: Chełmie, Puławach, Łukowie, Białej Podlaskiej, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim oraz Biłgoraju. Obecnie pacjentów mają izolatoria w Lublinie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju. Przebywa w nich łącznie 16 osób.

Izolatoria te mają kategorię B, co oznacza, że trafiają do nich pacjenci, u których wynik testu na obecność koronawirusa okazał się pozytywny. Zakażenie przechodzą jednak lekko lub  bezobjawowo.

Wojewoda poinformował, że obecnie – w porozumieniu z samorządami i szpitalami – trwa wyłanianie izolatoriów kategorii A. Będą one rodzajem „poczekalni” dla osób podejrzanych o zarażenie, od których pobrano próbki na obecność koronawirusa i które czekają na wynik testu. Lech Sprawka zapewnia, że kompletny system izolatoriów na terenie całego województwa lubelskiego będzie gotowy w środę (1 kwietnia).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama