REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ja Cię kocham, a Ty pisz!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Po raz jedenasty rozstrzygnięty zostanie Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Zapraszamy w sobotę do Krasnegostawu.

Reklama

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło blisko 300 zestawów autorskich, czyli około 900 wierszy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Dorota Ryst (poetka, redaktor naczelna Internetowej Gazety Kulturalnej Salonu Literackiego), Waldemar Taurogiński (wydawnictwo „Tawa”) i Marcin Jurzysta (poeta, literaturoznawca i krytyk literacki).

Ogłoszenie werdyktu jury poprzedzi recital duetu Tuwim Basem. Projekt Piotra Szelesta i Pawła Wądołowskiego stanowi próbę połączenia wybranych utworów Juliana Tuwima z aranżacjami, które do tej pory nie były kojarzone z poezją. Nieoczywiste instrumentarium (głos, gitara basowa oraz instrumenty perkusyjne) pozwala wyeksponować warstwę tekstową wykonywanych piosenek, pokazując jednocześnie, że poezja śpiewana nie musi być tylko „krainą łagodności”. Tuwim Basem to wiersze z pulsem i rytmem, podane z odrobiną pieprzu.

Po wręczeniu nagród laureatom i podsumowaniu konkursu organizatorzy zapraszają na rozmowę z Kamilem Sipowiczem – poetą, filozofem, rockmanem, dziennikarzem. Tematy poruszane w trakcie spotkania oscylować będą wokół zagadnień z jego książek: „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt” oraz „I znowu pogrzeb we wrześniu”, a także poezji związanej z Roztoczem.

W tym roku dodatkowo Krasnostawski Dom Kultury postanowił wprowadzić w życie sugestie jurorów poprzednich edycji konkursu i zaprosić na

otwarte warsztaty literackie.

Warsztaty pn. „Jak pisać wiersze o miłości” rozpoczną się w sobotę 17 lutego br., o godz. 13. Poprowadzi je Dorota Ryst.

– Uczestnicy porozmawiają o tym, czy da się jeszcze napisać dobry, ciekawy i niebanalny wiersz o miłości. Zastanowią się, czego unikać i jak wyrazić to, co wszyscy kiedyś przeżywaliśmy i przeżywać będziemy, w sposób prawdziwy, a zarazem interesujący dla czytelnika – mówią organizatorzy. – Poprzez warsztaty postaramy się wskazać drogi twórczych poszukiwań. Zachęcamy do przyniesienia własnych, gotowych już wierszy. Przewidujemy też ćwiczenia – liczymy na to, że na tych warsztatach powstaną całkiem nowe, wspaniałe utwory.

Rozstrzygnięcie Konkursu Twórczości Miłosnej, „Ja Cię kocham, a Ty pisz!”  odbędzie się w sobotę, 17 lutego, o godz. 16, w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama