REKLAMA
,
Jadą na mistrzostwa świata
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwoje zapaśników MKS Cement Gryf Chełm jedzie na Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do Rosji. Trzymamy kciuki za Danielę Tkachuk i Igora Shepetuna!

Reklama

Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził skład reprezentacji Polski juniorek i juniorów /17-20 lat/, która wyjeżdża na Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do Rosji. Zawody rozgrywane będą od 16 do 22 sierpnia br. Najlepsze zapaśniczki i zapaśnicy ze wszystkich kontynentów swoje zmagania o medale stoczą w mieście Ufa (ponad milion mieszkańców).  

Barw Polski w kategorii do 76 kg bronić będzie reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm – mistrzyni Polski Daniela Tkachuk, a w kategorii do 97 kg Mistrz Polski Igor Shepetun. Na  przełomie czerwca i lipca, podczas rozgrywanych w Niemczech Mistrzostw Europy, uzdolniona podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy Juniorek. Z kolei Igor – trenowany przez Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba –  sklasyfikowany został na 17. miejscu w Europie.

Daniela jest uczennicą Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, a Igor studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Daniela zapasy uprawia od siedmiu lat, a Igor od ośmiu.

Trzymamy kciuki!

***

W tegorocznym sezonie Daniela i Igor będą już kolejnymi reprezentantami Cementu-Gryfa, którzy wezmą udział w zawodach najwyższej rangi. W pierwszym półroczu z powodzeniem  rywalizowali: Anhelina Łysak – srebrny medal Mistrzostw Europy Seniorek i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Marta Gajowniczek– srebrny medal Mistrzostw Europy Młodziczek, Wiktoria Kamela – 5. miejsce Mistrzostw Europy Kadetek, Katarzyna Krawczyk – 7. miejsce Mistrzostw Europy Seniorek, Piotr Lewandowski– 14. miejsce Mistrzostw Europy Juniorów.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA